iPhone hacklemeyi başarana 1 milyon dolar ödül!

Apple, yıllardır ürettiği tüm cihazlara kendi ekosistemini işliyor. Android sistemlere karşı stabilizasyon olarak iyi durumda olan iOS sisteminin, güvenlik seviyesi yüzünden son yıllarda başı ağrımıştı. Özellikle iCloud ihlalleriyle gündeme...

iPhone hacklemeyi başarana 1 milyon dolar ödül!
Apple, yıllardır ürettiği tüm cihazlara kendi ekosistemini işliyor. Android sistemlere karşı stabilizasyon olarak iyi durumda olan iOS sisteminin, güvenlik seviyesi yüzünden son yıllarda başı ağrımıştı. Özellikle iCloud ihlalleriyle gündeme gelen Apple, tüm güvenlik sorunlarını geçmişte bırakmış gibi görünüyor. Apple, iPhone hackleyebilen kişiler için hazırladığı yeni ödül programını açıkladı.

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve iPhone XS Max karşı karşıya

iPhone hackleyebilen kişi 1 milyon dolar ödül

iPhone hackleyebilen kişiye 1 milyon dolar

Apple güvenlik ekibinin başındaki isim olan Ivan Krstic, sürpriz açıklamalarda bulundu. Apple’ın ürünlerinden herhangi birini hackleyebilene para ödülü verileceğini açıklayan Krstic, iPhone cihazları için bu ödülün 1 milyon dolar seviyesine çıkabileceğini belirtti. iOS 13 çıkmadan önce bu sistemi hackleyebilen kişiler için de ödül miktarının yarısının ek olarak verileceği açıklandı. Herhangi bir teknoloji şirketinin verdiği en büyük ödül ünvanını taşıyan Apple, bu ünvanını geliştirerek, eskiden 200 bin dolar seviyesinde verilen ödülü 5 katına çıkarttı. Tek değişiklik ödül miktarının arttırılmasında yaşanmadı. Bu ödülleri bug hunter (hata avcısı) programındakiler alabiliyordu, bu gelişme ile beraber bu programa katılım şartı kaldırıldı. 1 milyon dolar değerindeki ödül, kernel hackleyebilen kullanıcılara verilecek. iPhone kullanıcısının telefonuna dokunmadan iOS işletim sisteminin merkezini hackleyebilen kişiler büyük ödülün sahibi olacak. Yine telefona erişim olmadan ağ saldırısı gerçekleştirebilen kişiler de 500 bin dolarlık bir ödül alacak. Tüm bunlara ek olarak watchOS, macOS, iOS ve iPadOS sistemleri yayınlanmadan önce yazılımda bir açık bulan kişilere de yüzde 50 bonus verilecek.

The post iPhone hacklemeyi başarana 1 milyon dolar ödül! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.