iPhone satışları Apple'ın istediği gibi gitmiyor!

Akıllı telefon pazarında düşüş uzun süredir devam ederken, en çok etkilenen markaların başında Apple geliyor. Canalys'in 2019 yılının ikinci çeyreği için yayınlamış olduğu rapora göre iPhone satışları Apple'ın istediği gibi gitmiyor. 2018 yılının...

iPhone satışları Apple'ın istediği gibi gitmiyor!
Akıllı telefon pazarında düşüş uzun süredir devam ederken, en çok etkilenen markaların başında Apple geliyor. Canalys'in 2019 yılının ikinci çeyreği için yayınlamış olduğu rapora göre iPhone satışları Apple'ın istediği gibi gitmiyor. 2018 yılının ikinci çeyreğinde 7.7 milyon iPhone sevkiyatı gerçekleştiren Apple, bu çeyrekte ise yüzde 17'lik bir düşüş ile 6.4 milyon sevkiyat gerçekleştirdi. Bu kapsamda adet bazında 1.3 milyonluk bir düşüş yaşandı.

2019 için iPhone Pro iddiası kafaları karıştırdı!

iPhone satışları düşüyor, Xiaomi yükseliyor!

Xiaomi ve Samsung'un yükselişi devam ederken, Apple yaşanan düşüşe rağmen üçüncü sırada kalmayı başarıyor. Huawei'de son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle önemli bir düşüş yaşarken, Xiaomi'nin yükselişi dikkat çekiyor. Samsung, 18.3 milyon cihaz sevkiyatı ile yıllık bazda yüzde 20 büyümeye sahip, yılın ilk ve ikinci çeyreğinde ise yüzde 33.9'a çıkan pazar payı ile birinci sırada. Samsung'un bu başarısı, ürün stratejisine, işletme karına odaklanmak ve pazar payını geri kazanmaya çabalamasından ortaya çıkıyor. Ayrıca, Huawei'nin ABD hükümeti ile olan sorunlarından da fazlaca faydalanmış görünüyor. Huawei'nin pazar payının ise yüzde 22.4'ten, 18.8'e düştüğü görülüyor. Bunun önemli nedenlerinden biri Huawei'nin, ABD hükümetiyle yaşadığı sıkıntılar ve tedarikçilerin Huawei'nin arkasında durmaması. Xiaomi pazar payını yüzde 6.5'ten yüzde 9.6'ya yükselterek dördüncü sırada yer alıyor.

The post iPhone satışları Apple'ın istediği gibi gitmiyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.