Teknoloji Haberleri

iPhone’u otomobile yansıttık! Apple CarPlay deneyimi

Android ve iOS dünyasında akıllı telefonları otomobillerde de özgürce kullanabilmek için iki uygulama bulunuyor. Bunlardan biri Android Auto diğeri ise Apple CarPlay. Biz de bu videomuzda bir iPhone ile CarPlay üzerinden nasıl bir deneyim sunulduğuna yakından bakıyoruz. Apple CarPlay deneyimi videosuyla karşınızdayız. Apple CarPlay özellikleri ile neler yapmak mümkün yakından bakıyoruz.

Egea ile test sürüşü

Fiat Egea Apple CarPlay özellikli otomobillerden biri. Lightning kablosu ile iPhone’nun belirli özelliklerini otomobilin bilgi-eğlence ekranına aktarabildiğimiz Apple CarPlay özellikleri neler?

Apple CarPlay deneyimi

Özellikle güvenli sürüş için oldukça önemli olan bu sistemler, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan akıllı telefonunu kontrol etmesini sağlıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Apple CarPlay özellikleri ile ilgili detayları aktardığımız video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler… https://youtu.be/CTpC768CpQA

Apple CarPlay özellikleri

Fiat Egea Apple CarPlay deneyimi sunan otomobillerden biri olsa da birçok otomobilde bu özelliği bulmak artık mümkün. iPhone’u lightning kablosu ile otomobile bağladıktan sonra kullanılabilen bu sistem üzerinden Mesajlar, Harita ve Apple Music gibi yerleşik uygulamaların yanında Spotify, YouTube Music ve Google Maps gibi uygulamalara da erişmek mümkün. Siri ile kontrol edilebilen sistem sayesinde sürücü gözünü yoldan ayırmadan WhatsApp mesajı gönderebiliyor ya da Haritalar’dan yol tarifi alabiliyor. Aynı zamanda direksiyon üzerindeki düğme ile de sistem kontrol edilebiliyor. Hem WhatsApp üzerinden gelen mesajları hem de Mesajlar uygulamasına gelen mesajları Siri’nin size okuyabildiği Apple CarPlay’de ayrıca mesajlarınızı sesli olarak da Siri’ye yazdırabiliyorsunuz.

Apple CarPlay uyumlu iPhone modelleri neler?

Aslında neredeyse tüm iPhone modelleri CarPlay ile uyumlu diyebiliriz. Yakın zamanda tanıtılan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max dışında uyumlu olan modeller aşağıdaki gibi sıralanıyor: iPhone XS iPhone XS Max iPhone XR iPhone X iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone 7 iPhone 7 Plus iPhone 6s iPhone 6s Plus iPhone 6 iPhone 6 Plus iPhone SE iPhone 5s iPhone 5c iPhone 5

The post iPhone’u otomobile yansıttık! Apple CarPlay deneyimi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.