İzmir’in En İyi 5 Hamburgercisi

İzmir’in En İyi 5 Hamburgercisi

Farkındaysanız sürekli yeni burgerciler açılıyor. Durum böyleyken en iyilerini seçmek biraz zor oldu. Uzun uzun araştırmalarım ve birkaç ufak kriterim sonucu top 5 listemi hazırlayabildim. Sevgili hamburger severler sıkı durun; sizi şehrin en iyileriyle tanıştırmaya geldim smileyyes. Sıralama yapmaya kıyamıyorum. Hepsi birbirinden lezzetli, farklı kategorilerde burgerciler aslında. O zaman hazırsanız başlıyoruz.

 

Burger Republic

Gerçek bir burger cenneti. Burger Republic, hem göze hem mideye hitap edebilen sayılı mekanlardan biri bana göre. Köftesinin lezzeti, yan ürünlerin kalitesi ve yumuş yumuş ekmeğiyle ne yesem hayran kaldığım bi yer burası. Favorilerim; Republic’s Star, French Kiss ve Teksas Double Füme . Bir de meşhur tatlıları var, Nutella Bomb. Şimdilik sadece Atakent ve Alaçatı’da hizmet veren Burger Republic, çok yakında Bornova’ya da şube açıyor.  

Adres: Caher Dudayev Bulvarı, No:120/A, İzmir

B'ready Bites

Özellikle siyah hamburgeriyle akıllarda yer eden B’ready , Alsancak’ta çok sevimli, minicik bi dükkan. Siyah ekmeklerini mürekkep balığının mürekkebinden yapıyorlarmış. Sanırım hayatımda yediğim en yumuşak ekmek buradaydı. Benim favorim Secret Burger, içeriği gizli ama hardal sevenlerin kendisine bi şans vermesini şiddetle tavsiye ederim. Not: Pazartesi günleri kapalı 

Adres: Kültür Mahallesi, Zuhal Yorgancıoğlu sokak, No:9/B, Alsancak, İzmir

 

Burger Attack 

“Uzaydan gelen burger” sloganıyla Göztepe’ye bomba gibi düşen bi burgerci burası. Menüdeki çoğu ürünü denemiş biri olarak söyleyebilirim ki her şey birbirinden lezzetli. Özellikle benim gibi peynir aşığıysanız Big Cheese Burger’e bayılacaksınız! Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim, paket servisleri oldukça hızlı ve başarılı.  

Adres: Göztepe Mah. , Mithatpaşa Caddesi, No:974/A , İzmir

 

The Burnger 

Kıbrıs Şehitleri Caddesinin ara sokaklarında bir lezzet şöleni. Kare ekmekleriyle hamburgere farklı bi boyut kazandıran The Burnger, köftesi ve yan ürünleriyle bizden tam not almayı başardı. Bir diğer fark yaratan özelliği ise hamburgerin yanında getirdikleri eldivenler. Ellerinizi kirletmeden de bu lezzetle buluşmak mümkün. 

Adres: Alsancak Mahallesi, 1450 sokak, No:18/B , İzmir

 

Burger No7 

Belki de çoğu kişinin favorisi olan Burger No7 , İzmir’in ilk butik hamburgercileri arasında. Listenin en görsel şovlularından biri olan bu şahane burgerci, bana göre adeta bir pasta lezzetinde olan yumuşacık ekmeğiyle fark yarattı. Tek başına bile yenebilir.  Alsancak, Bostanlı, Balçova ve Alaçatı’da şubeleri var.  

Adres: Yalı Mah. , 6323 Sk. , No:13/C, Bostanlı , İzmir