Teknoloji Haberleri

Katlanabilir iPhone yepyeni bir teknoloji ile geliyor!

Bildiğiniz üzere Samsung ve Huawei kısa bir süre önce, katlanabilir telefon modellerini resmi olarak duyurmuştu. Bu gelişmenin haricinde MWC 2019 etkinliğinde de TLC ve Energizer gibi pek bilinmeyen markalarda katlanabilir telefon modellerini görücüye çıkartmıştı. Tüm bunlar yaşanırken Apple cephesi sessizliğini korumaya devam ederken, bugün katlanabilir iPhone için aldığı bir patent ile gündeme geldi.

Honor katlanabilen telefon modeli için tarih verdi!

Katlanabilir iPhone ekranı ile çok konuşulacak!

Galaxy Fold ve Mate X‘in ardından tüm gözler katlanabilir iPhone modeline çevrilmişken, Apple’ın 2017 yılında aldığı bir patent ortaya çıktı. Patente göre Apple, bir süredir katlanabilir telefon ekranlarının soğuk hava şartlarında zarar görmesini engelleyebilecek bir ısıtma yöntemi üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji ile Apple, katlanabilir ekranların katlanan kısmını özel bir ısıtma elemanı sayesinde ısıtacağı belirtiliyor. katlanabilir iPhone Geliştirmekte olduğu bu teknoloji sayesinde, katlanabilen telefonların ekranlarını katlarken kullanıcıların herhangi bir can sıkıcı sorun ile karşılaşmaması hedefleniyor. MacRumors’da yer alan habere göre, söz konusu bu ısıtma teknolojisi ekranın her yerine eşit olarak ısıyı yayacak.  Bunun yanı sıra aktarılan bilgiler ışığında, katlama işlemi sırasında katlanan bölgenin pikseller aydınlatılarak ekranın esnekliği daha da artırılabileceği belirtiliyor. katlanabilir iPhone Böylece oda, sıcaklığından düşük olan ortamlarda bile katlanabilir iPhone sorunsuz bir şekilde katlanabilecek. Şimdilik katlanabilir iPhone modelinin ne zaman piyasaya sunulacağı bilinmiyor. Ancak Apple’a yakın olan birçok kaynak, katlanabilen iPhone için Eylül 2019’da düzenlenecek olan Apple etkinliğini işaret ediyor. katlanabilir iPhone Peki, sizce Apple katlanabilir telefon modelini ne zaman piyasaya sunar? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz

The post Katlanabilir iPhone yepyeni bir teknoloji ile geliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.