Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Dünyanın gündeminde geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin şehit olması ile sonuçlanan hain terör saldırı var. Tüm dünyada milyonlarca kişinin kınadığı bu hain terör saldırı sonrasında Ekşi Sözlük'te oldukça utanç verici bir olay yaşanmıştı. Yeni Zelanda’da camiye saldırı şeklinde açılan başlığa yazarlardan birisi utanç verici bir yorum yaptı. Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! " Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim " ifadelerini kullanan yazarın hesabının nefret söylemi nedeniyle kapatıldığı açıklanırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Emniyet tarafından yapılan açıklamada " mukemmeligindayanilmazhafifligi " rumuzlu kullanıcının Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan A.A. olduğu ve ikamet ettiği adreste gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandığı belirtildi. Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleriyle paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz." The post Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!
Dünyanın gündeminde geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin şehit olması ile sonuçlanan hain terör saldırı var. Tüm dünyada milyonlarca kişinin kınadığı bu hain terör saldırı sonrasında Ekşi Sözlük'te oldukça utanç verici bir olay yaşanmıştı. Yeni Zelanda’da camiye saldırı şeklinde açılan başlığa yazarlardan birisi utanç verici bir yorum yaptı.

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

" Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim " ifadelerini kullanan yazarın hesabının nefret söylemi nedeniyle kapatıldığı açıklanırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! Emniyet tarafından yapılan açıklamada " mukemmeligindayanilmazhafifligi " rumuzlu kullanıcının Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan A.A. olduğu ve ikamet ettiği adreste gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleriyle paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz."

The post Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.