Konami'den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir

Korkunun, gerilimin ve gizemli bulmacaların bir arada olduğu Silent Hill serisi, ağırlıklı olarak Konami tarafından geliştiriliyor. Geliştirici firmanın Kanada'da yaptığı bir marka patenti başvurusu, Silent Hill için gerçekleştirilmişti. Peki,...

Konami'den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir
Korkunun, gerilimin ve gizemli bulmacaların bir arada olduğu Silent Hill serisi, ağırlıklı olarak Konami tarafından geliştiriliyor. Geliştirici firmanın Kanada'da yaptığı bir marka patenti başvurusu, Silent Hill için gerçekleştirilmişti. Peki, Konami'nin amacı ne? 

PUBG Mobile güncellemesi ile hastalık yayılacak

Silent Hill serisi tekrar canlandırılacak mı?

25 Temmuz 2019 tarihinde oluşturulan ilgili başvuru işlemi, dört gün sonra resmileştirilmişti. Başvuruyu yapan Konami Digital Entertainment, büyük ihtimal ileyeni bir Silent Hill projesi üzerinde çalışıyor. Silent Hill Kanada'nın hükümet cephesi tarafından yayımlanan belgede fikri mülkiyet konusunda herhangi bir güncelleme veya yenileme kelimesi geçmiyor. Oyun basınının günlerdir incelediği bu belge, üzerinden üç hafta geçmesine rağmen net bir şekilde açıklanmadı. Silent Hill serisi Son yıllarda oyun üretimini oldukça yavaşlatan Konami, arcade ve pachinko makinelerine iyice odaklandı. Bunun dışında, hatırlanacağı üzere, en son duyurulan Silent Hill projesi, Hideo Kojima ve Norman Reedus tarafından geliştiriliyordu. Şanssız bir süreç yaşayan şirket, bunu iptal etmek zorunda kalmıştı. Bu sebepten ötürü Hideo Kojima ile Konami'nin arası bozulmuştu. Bu süreçten sonra Sony ekibiyle anlaşan ünlü video oyunu tasarımcısı, 8 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürülecek olan Death Stranding için çalışıyor. Silent Hill oyunları Yeni bir Silent Hill oyunu ihtimalini güçlendiren bir faktör de Konami'nin kendisini affettirmek istemesi olabilir çünkü Silent Hill'ın kitlesi oldukça sadık bir kitle. Buradan hareketle, bir iptal kararı yüzünden kendi takipçilerini üzen şirketin bir an önce bunu telafi etmesi gerekiyor.

The post Konami'den yeni bir Silent Hill oyunu gelebilir appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.