Kritik Steam açığı, tehlike saçıyor!

Geçtiğimiz haftalarda bir güvenlik araştırmacısı tarafından ortaya çıkarılan kritik Steam açığı, Windows kullanıcılarının uykularını kaçırabilir. Valve: "Kritik Steam açığı kapatılmayacak" Valve, açığın raporlanmasını üzerinden kısa bir süre...

Kritik Steam açığı, tehlike saçıyor!
Geçtiğimiz haftalarda bir güvenlik araştırmacısı tarafından ortaya çıkarılan kritik Steam açığı, Windows kullanıcılarının uykularını kaçırabilir.

Valve: "Kritik Steam açığı kapatılmayacak"

Valve, açığın raporlanmasını üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından açığı kapattı. Fakat açığın kapatılmış olması, tehlikenin geçtiği anlamına gelmiyor. Aynı güvenlik araştırmacısı, açığın kapatılmış halinde aynı açığı yeniden tetiklemeyi başardığını açıkladı. kritik steam açığı sdn 2 Valve, bu sefer açığı kapatmayacağını belirtti. Valve'dan gelen ilginç cevap, kullanıcıları tedirgin etti. Açık sayesinde, Windows işletim sistemi üzerinden yüksek yetkiler ile istenilen programın çalıştırılması ve silinmesi mümkün hale gelebiliyor. Bu açığın tetiklenmesi için yapmanız gereken tek şey ise, açığı tetikleyen oyunu Steam aracılığı ile açmanız.

Steam’de Assassin’s Creed indirimi başladı

Valve, bu kritik açığı kapatmayarak oyuncuların bilgisayarlarının güvenliğini, oyun geliştiricilerin bu açığı tetikleyip tetiklememelerine bırakıyor gibi gözüküyor. Bu da demek oluyor ki kötü niyetli bir oyun geliştiricisi, Steam'deki bu açığı kullanarak bilgisayarınızı hackleyebilir. Olayın gündeme gelmesinin ardından kısa sürede eleştiri oklarını hedefi olan Valve, açığın yeniden inceleneceği açıkladı. Fakat kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise herhangi bir ekleme yapmaktan kaçındı.

The post Kritik Steam açığı, tehlike saçıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.