KYK yurtlarında internete kota!

Birçok öğrencinin kaldığı KYK yurtlarında, şimdiye kadar sınırsız internet mevcuttu. Ancak yeni gelen bir düzenleme ile birlikte KYK yurdunda kalan öğrenciler, sınırsız internet kullanamayacaklar. Her öğrenci için aylık 16 GB'lık kota olacak....

KYK yurtlarında internete kota!
Birçok öğrencinin kaldığı KYK yurtlarında, şimdiye kadar sınırsız internet mevcuttu. Ancak yeni gelen bir düzenleme ile birlikte KYK yurdunda kalan öğrenciler, sınırsız internet kullanamayacaklar. Her öğrenci için aylık 16 GB'lık kota olacak. İşte KYK internet kotası detayları!

Türkiye'nin internet hızı ve dünyadaki yeri açıklandı

KYK internet kotası ile gündemde

Şimdiye kadar KYK yurtlarında kalan öğrenciler, interneti sınırsız olarak kullanabiliyordu. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında devletin KYK yurtlarında kalacak öğrenciler, aylık 16 GB internet kullanımına sahip olacak. Farklı cihazlardan internete bağlanan öğrencilerde de bu rakam toplam 16 GB şeklinde olacak. Her bir cihaz için ayrı kota verilmeyecek. Kullanılan miktar ve yenilenme tarihi gibi detaylar KYK öğrenci panelinden görülebilecek. 16 GB internet birçok öğrenci için yetersiz gelebilir. Günlük olarak hesaplandığında ise yaklaşık 540 MB'a tekabül ediyor. 540 MB ile 20 dakikalık ve Full HD çözünürlüğünde bir video izleyebilirsiniz. İnternet kotası bittiğinde öğrenciler, hiçbir şekilde internete erişim sağlayamacaklar. Ay döngüsünü beklemek zorunda kalacaklar. Her öğrenci için belirlenen 16 GB'lık kota, ekstra ücret ile de artırılmayacak. Tabii bu konu hakkında henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtelim.

The post KYK yurtlarında internete kota! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.