Teknoloji Haberleri

League of Legends, Twitch’te bir numara oldu

E-spor arenasında en çok rağbet gören yapımlardan biri olan League of Legends, eski günlerine geri dönmüş gibi gözüküyor. İçerik üreticilerinin favori oyunlarından bir diğeri olan Fortnite, ne yazık ki rakibi gibi güzel günler geçirmiyor.

Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı

League of Legends Twitch izleyicilerini kendisine geri çekti

Bir süredir hem izleyici bazında hem de oynanış bazında düşüşte olduğu düşünülen MOBA türü oyun, eskiden “Twitch’in tartışılmaz kralı” unvanı ile anılan hayatta kalma yapımının tahtını kaptı. Bunun yanı sıra, istatistiklerde yer alan kayda değer bazı diğer değişikler de göze çarpıyor. The Esports Observer tarafından payşaılan bir rapora göre Twitch izleyicileri, 1 Ocak ile 30 Haziran tarihleri arasında, toplamda 512.3 milyon saat süren ve binlerce kesitten oluşan League of Legends içeriklerini seyrettiler. Bu toplam izlenme saati, geçen yılın aynı döneminde, 435.2 milyon saat olarak kayıtlara geçmişti. Bu bağlamda, yüzde 17.77’lik bir artış söz konusu. Peki, Fortnite cephesinde işler nasıl?

Fortnite Twitch Prime paketleri istenileni veremedi

Fortnite, 2019 senesinin ilk altı ayı adına bir düşüş içerisinde. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 531.1 milyon saatlik bir izlenme istatistiğine sahip olan oyun, şu an itibari ile toplam 465 milyonluk bir izlenme saati verisine sahip. Buradan hareketle kendisi, yüzde 12.44’lük bir azalış ile boğuşuyor. Sonuç olarak Riot Games, Overwatch League ve Tfue markalarını geride bıraktı. Buna ek olarak Just Chatting kategorisi, en popüler üçüncü kategori olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bir ilginç not daha eklemek gerekirse GTA V yapımının Twitch üzerindeki toplam izleyici sayısı, beş kat daha arttı. Apex Legends, inişler ve çıkışlar yaşayarak, 181.4 milyon izlenme saatine ulaştı. PUBG ise ilk ona giremeyerek geçen seneki halini (232.2 milyon) mumla arattı.

The post League of Legends, Twitch’te bir numara oldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.