LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor!

ABD son dönemde Huawei başta olmak üzere Çinli üreticilere uyguladığı ambargo ile gündeme geliyor olsa da, kendi topraklarında faaliyet gösteren Qualcomm gibi şirketlerin yasalar dışına çıkması halinde müdahale ediyor. LG tarafından günümüzün...

LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor!
ABD son dönemde Huawei başta olmak üzere Çinli üreticilere uyguladığı ambargo ile gündeme geliyor olsa da, kendi topraklarında faaliyet gösteren Qualcomm gibi şirketlerin yasalar dışına çıkması halinde müdahale ediyor. LG tarafından günümüzün en büyük mobil işlemci üreticisi Qualcomm’a tekelcilik gerekçesiyle dava açılmıştı. Sonrasında işlemci üreticisine ABD’nin antitröst yönetim birimleri tarafından olayı denetleyecek birisi atanmıştı.

Mobil işlemci piyasası yeniden mi şekilleniyor?

LG Qualcomm ile savaşa devam ediyor!

Geçtiğimiz ay bir karar veren mahkeme Qualcomm'un işlemci pazarında tekelciliğini durdurmak için lisans olmaması halinde yonga vermediği işlemci modelini değiştirmesini talep etmişti. Tabi, bu karara itirazın gelmesi gecikmedi. İşlemci üreticisi mahkemenin verdiği kararın iş modelinde radikal değişiklikler yapmasına neden olacağını ve bu nedenle karara itiraz hakkını sonuna kadar kullanacağını belirtiyor. LG ise Qualcomm'un denetimlerinin ertelendiğini ve bu nedenle adil olmayan anlaşmalar imzalamak zorunda kalabileceğini iddia ediyor. İki şirket arasındaki davanın bir sonraki oturumu 30 Haziran tarihinde düzenlenecek.

The post LG, Qualcomm ile savaşa devam ediyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.