LG yapay zeka destekli geleceğe adım atıyor

LG, tüketicilerin evlerindeki konforunu artırmak için yapay zekayı çalışmalarının merkezine koyuyor. Bu doğrultuda  “Geliştir, Bağlan ve Aç (Evolve, Connect and Open)” stratejisini geliştiren şirket, IFA 2019'da geleceğe yönelik çalışmalarını...

LG yapay zeka destekli geleceğe adım atıyor
LG, tüketicilerin evlerindeki konforunu artırmak için yapay zekayı çalışmalarının merkezine koyuyor. Bu doğrultuda  “Geliştir, Bağlan ve Aç (Evolve, Connect and Open)” stratejisini geliştiren şirket, IFA 2019'da geleceğe yönelik çalışmalarını paylaştı. LG ThinQ ile ilgili en yeni bilgiler de burada verildi. LG yapay zeka ile ilgili nasıl çalışmalar yapıyor? Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

IFA'da bizleri neler bekliyor?

LG yapay zeka destekli bir gelecek hayal ediyor

IFA 2019, basın gösterimiyle birlikte kapılarını açtı. En yeni teknolojilerin tanıtıldığı fuarda, LG de gelecek vizyonunu gözler önüne seren bir panel gerçekleştirdi. LG Electronics Başkanı ve Teknoloji Müdürü Dr. I.P. Park, şirketin AI destekli bir gelecek vizyonunu “Her Yer Eviniz” başlıklı sunumuyla paylaştı. LG yapay zeka ürün ve hizmetlerinin anlatıldığı panelde LG ThinQ'nun bu zamana kadarki yolculuğu gösterildi. Dr. Park, LG ThinQ'nun evrimini göstermek için, izleyicileri, robot süpürgelerin köşelerde ve engellerde sıkışıp kalmamalarını sağlayan akıllı bir öğrenme konsepti ile de tanıştırdı. Bu tür yenilikler, LG’nin bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü AI cihazlar için LG Neural Engine kullanan, tescilli AI çipi sayesinde kolaylaşıyor. LG'nin yaptığı çalışmalardan biri de kullanıcı tanıma etkileşimi modlarını ses tanımanın ötesinde çeşitlendirmek. Bu sayede tüketicilerin hayatlarına daha fazla dijital temas noktası eklenebilecek.  Bu çalışmalar, buluta bağlı bir görüş sensörü olan “ilave görme akıllı modülü” olarak tanımlanan Vision Pack gibi yenilikleri içeriyor. Panelde gösterilen yeniliklerden biri de Vision Pack'e sahip LG Styler oldu. Kıyafetleri görsel olarak tanıyan bu teknoloji kullanıcılara buna göre tavsiyeler verebiliyor. Aynı zamanda  kullanıcıların gerçeğe uygun avatarlarını oluşturmak için 3D kameralarla ölçüm yapan akıllı ayna LG ThinQ Fit de tanıtıldı. LG'nin platformlarını başkalarına açma konusundaki yatırımlarının, daha geniş kapsamlı uyumluluk ve yenilik çeşitliliğinin anahtarı olduğu düşünülüyor.  LG, bu felsefeyle tutarlı bir şekilde, yakın zamanda LG ThinQ platformunu AI teknolojisinin gelişimini hızlandırmak için dış ortaklar ve geliştiriciler için kullanılabilir hale getirdi. Panelde teknoloji sektöründen farklı isimler de sahneye çıktı. Bu konuşmacılar arasında EMEA genelinde şirketin 5G stratejisinden sorumlu olan Qualcomm Teknoloji Başkan Yardımcısı Dino Flore de yer aldı.

The post LG yapay zeka destekli geleceğe adım atıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.