LG'den üçe katlanabilir telefon patenti

LG yeni katlanabilir telefon patenti ile birlikte yeni bir yola girdiğinin sinyallerini vermeye başladı. Ancak LG,  Mobil Dünya Kongresi’nde katlanabilir telefon beklentisini karşılayamamıştı. Son olarak ise şirket bu teknolojinin piyasaya...

LG'den üçe katlanabilir telefon patenti
LG yeni katlanabilir telefon patenti ile birlikte yeni bir yola girdiğinin sinyallerini vermeye başladı. Ancak LG,  Mobil Dünya Kongresi’nde katlanabilir telefon beklentisini karşılayamamıştı. Son olarak ise şirket bu teknolojinin piyasaya çıkması için henüz erken şeklinde açıklamalar bile yapmıştı.  Buna karşılık, LetsGoDigital’in eline geçen bir sızıntıya bakılırsa Güney Koreli alışılmışın formların dışında bir katlanabilir telefon patenti almışa benziyor. 

LG katlanabilir telefon patenti ve özellikleri

Yeni alınan patent, bilinen katlanabilir ekran formalarının biraz dışında kalıyor. Z şeklinde katlanan ve büyük bir ekrana sahip olan cihazın sızdırılan patentinde ekran boyutu yer almıyor. Tahminler  9 inç boyutunda toplam ekran boyutunda olacağı şeklinde. Samsung Galaxy F gibi içeri katlanan bir ekrana ve menteşeyle bu katlanan ekranlara bağlı yan bir ekrana sahip olarak karşımıza çıkacak. Bu yan  ekran bir tür ana ekranın bildirimlerini görebileceğiniz ön ekran olarak kullanılacak gibi görünüyor.

lg

Ancak bu LG'nin ilk katlanabilir ekran patenti değil. Şirket daha önce de farklı patentlerle karşımıza çıkmıştı. Son olarak da markanın katlanabilir telefon için aldığı için düşünülen iki ayrı isim ortaya çıkmıştı. Tüm bu patentlere karşılık LG, katlanabilir ekran için pazarın oluşmasını bekleyecek gibi görünüyor. Bunda Huawei ve Samsung'un henüz kendi cihazlarını üretim bandına sokmamasının etkisi var. katlanabilir telefon, katlanabilir telefon patenti, lg katlanabilir telefon Bu arada LG, IFA 2019 ile birlikte pazarda yeniden etkili ve sözü geçen oyunculardan biri olmayı planlıyor. Katlanabilir ekran içinde ana üreticilerden biri olan LG, bu anlamda da pazarda önemli oyunculardan biri olabilir. Peki siz ne düşünüyorsunuz, LG katlanabilir telefon patenti gerçeğe dönüşebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post LG'den üçe katlanabilir telefon patenti appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.