Zz Güzellik

Limon ve Tuz İle Tüylerden Kurtulma yolları

Ortaya çıkan istenmeyen tüylere doğal çözüm arayanlar için özellikle tuz ve limon kürü etkili seçenekler arasında yer almaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmadığı özellikle doğru şekilde uygulama yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. Düzenli şekilde yapacağınız uygulama sonucunda kısa zamanda istediğiniz gibi türlerde azalma gözlemleyebilirsiniz.

Limon ve Tuz Kürü Hazırlanışı

Uygulama için gerekli olan malzeme seçenekleri bir adet limon ve 2 çay kaşığı tuzdur. Kolayca hazırlanacak olan kür sayesinde kısa sürede doğal bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. İlk aşamada limonu ikiye bölerek suyunun tamamını bir kap içerisine alın. Daha sonrasında üzerine tuzun hepsini ekleyerek karıştırın. Karışımı karıştırarak homojen hale gelmesini sağlayın. Homojen hale gelen karışımı istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye uygulayın.

Uygulama öncesinde uygulama yapacağınız bölgede bulunan tüylerin tamamını kökten almanız gerekir. Kür bacak, bikini, koltuk altı veya yüz için uygulamaya uygundur. Epilasyon yaptıktan sonra pamuk ile uygulama yapacağınız bölgeye hazırlamış olduğunuz kürü iyice yedirin. Uygulamayı düzenli şekilde yapmanızı istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olur. Özellikle istenmeyen tüylere karşı limon ve tuz kürü uygulamak isteyenler bu konuda ilk olarak dikkat etmeleri gereken nokta uygulama öncesinde ağda ile bölgedeki tüylerin alınması gerektiğidir.

İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

İstenmeyen tüylere karşı doğal çözüm arayanların tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında limon ve tuz kürü yer almaktadır. Yapılacak olan uygulama sırasında ağda yapılan bölgeye kürün uygulanması Özellikle tüylerin daha geç çıkmasında bir seyrelmesini sağlamaktadır. Köklere kadar ulaşacak olan kür istenilen etkinin daha kısa süre içerisinde elde edilmesini sağlar.

Uygulamanın sonrasında istenmeyen tüylerin giderilmesi için bacak ve kalın deriye sahip olan bölgelerde 2 saat kadar bekletilmesi gerekir. Özellikle yüz ve bikini bölgesi hassas olması nedeniyle 15 dakika kadar bekletme yeterli olmaktadır. Uygulamanın ağda yapıldıktan sonraki üç gün boyunca düzenli şekilde yapılması daha etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. hassas ciltlere sahip olan kişiler uygulaması arasında aşırı acı veya farklı bir durum ile karşı karşıya kalmaları halinde kürü bol suyla yıkayarak vücuttan atmaları gerekir.