MacBook klavyesi ücretsiz olarak değiştiriliyor!

MacBook Pro veya MacBook klavyesi ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Apple, yeni duyurduğu program ile klavyeleri ücretsiz olarak değiştireceğini duyurdu. Yeni duyurulan programdan bazı MacBook ve MacBook Pro modelleri yararlanabilecek. Söz konusu program Türkiye’de satılan MacBook ve MacBook Pro’larda da geçerli olacak. iOS 13 güncellemesini alamayacak iPhone modelleri MacBook klavyesi ücretsiz olarak nasıl değiştirilir? Apple’ın 2015’te tanıttığı kelebek klavyeleri kullanıcılar tarafından büyük beğeni görürken, bazı sorunları da beraberinde getirdi. Klavyenin içerisine giren tozlar ile ortaya çıkan sorunlar kullanıcılara büyük problemler çıkardı. Bazı kullanıcılar klavye tuşlarını kullanamaz hale geldi, bazı kullanıcılar ise tuşların kendi kendine harekete geçtiğini belirtti. Apple sonunda olaya el attı ve bazı cihazların klavyelerini ücretsiz olarak değiştireceğini duyurdu. Bu cihazlar; MacBook (Retina, 12 inç, 2015) MacBook (Retina, 12 inç, 2016) MacBook (Retina, 12 inç, 2017) MacBook Pro (13 inç, 2016, 2 USB) MacBook Pro (13 inç, 2017, 2 USB) MacBook Pro (13 inç, 2016, 4 USB) MacBook Pro (13 inç, 2017, 4 USB) MacBook Pro (15 inç, 2016) MacBook Pro (15 inç, 2017) Bu cihazlar garanti süreleri bitmiş olsa bile 3 sene boyunca ücretsiz onarım yaptırabilecek. Bunun dışındaki sorunlar ücretli bir şekilde tamir edilecek. Cihazınızı ücretsiz şekilde klavye programına sokmak için en yakın Apple Store’a veya Apple Premium Reseller servisine gitmeniz gerekiyor. Apple konu ile ilgili düzenlediği sayfada: “Apple, belirli MacBook ve MacBook Pro modellerindeki klavyelerin küçük bir kısmında şu davranışlardan bir veya birden fazlasının gösterilebileceğini belirledi: Harfler veya karakterler beklenmeyen bir biçimde tekrarlanıyor Harfler veya karakterler görünmüyor Tuşlar “yapışkan” bir his veriyor veya tutarlı bir şekilde yanıt vermiyor Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı uygun MacBook ve MacBook Pro klavyelerine ücretsiz olarak servis uygulayacaktır. Servisin türü klavye incelendikten sonra belirlenir ve bir veya birden fazla tuşun ya da tüm klavyenin değiştirilmesi söz konusu olabilir.” açıklamalarında bulundu. The post MacBook klavyesi ücretsiz olarak değiştiriliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

MacBook klavyesi ücretsiz olarak değiştiriliyor!
MacBook Pro veya MacBook klavyesi ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Apple, yeni duyurduğu program ile klavyeleri ücretsiz olarak değiştireceğini duyurdu. Yeni duyurulan programdan bazı MacBook ve MacBook Pro modelleri yararlanabilecek. Söz konusu program Türkiye’de satılan MacBook ve MacBook Pro’larda da geçerli olacak.

iOS 13 güncellemesini alamayacak iPhone modelleri

MacBook klavyesi ücretsiz olarak nasıl değiştirilir?

Apple’ın 2015’te tanıttığı kelebek klavyeleri kullanıcılar tarafından büyük beğeni görürken, bazı sorunları da beraberinde getirdi. Klavyenin içerisine giren tozlar ile ortaya çıkan sorunlar kullanıcılara büyük problemler çıkardı. Bazı kullanıcılar klavye tuşlarını kullanamaz hale geldi, bazı kullanıcılar ise tuşların kendi kendine harekete geçtiğini belirtti. Apple sonunda olaya el attı ve bazı cihazların klavyelerini ücretsiz olarak değiştireceğini duyurdu. Bu cihazlar; MacBook (Retina, 12 inç, 2015) MacBook (Retina, 12 inç, 2016) MacBook (Retina, 12 inç, 2017) MacBook Pro (13 inç, 2016, 2 USB) MacBook Pro (13 inç, 2017, 2 USB) MacBook Pro (13 inç, 2016, 4 USB) MacBook Pro (13 inç, 2017, 4 USB) MacBook Pro (15 inç, 2016) MacBook Pro (15 inç, 2017) Bu cihazlar garanti süreleri bitmiş olsa bile 3 sene boyunca ücretsiz onarım yaptırabilecek. Bunun dışındaki sorunlar ücretli bir şekilde tamir edilecek. Cihazınızı ücretsiz şekilde klavye programına sokmak için en yakın Apple Store’a veya Apple Premium Reseller servisine gitmeniz gerekiyor. Apple konu ile ilgili düzenlediği sayfada: “Apple, belirli MacBook ve MacBook Pro modellerindeki klavyelerin küçük bir kısmında şu davranışlardan bir veya birden fazlasının gösterilebileceğini belirledi:
  • Harfler veya karakterler beklenmeyen bir biçimde tekrarlanıyor
  • Harfler veya karakterler görünmüyor
  • Tuşlar “yapışkan” bir his veriyor veya tutarlı bir şekilde yanıt vermiyor
Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı uygun MacBook ve MacBook Pro klavyelerine ücretsiz olarak servis uygulayacaktır. Servisin türü klavye incelendikten sonra belirlenir ve bir veya birden fazla tuşun ya da tüm klavyenin değiştirilmesi söz konusu olabilir.” açıklamalarında bulundu.

The post MacBook klavyesi ücretsiz olarak değiştiriliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.