macOS Catalina 10.15 Beta çıktı! Nasıl yüklenir?

iOS 13, watchOS ve iPadOS'un yanı sıra WWDC 2019 etkinliğine damga vuran gelişmelerden birisi de, macOS Catalina 10.15 oldu. Catalina olarak adlandırılan yeni macOS sürümü, Mac modellerini onlarca farklı yenilik ile buluşturuyor. Project Catalyst...

macOS Catalina 10.15 Beta çıktı! Nasıl yüklenir?
iOS 13, watchOS ve iPadOS'un yanı sıra WWDC 2019 etkinliğine damga vuran gelişmelerden birisi de, macOS Catalina 10.15 oldu. Catalina olarak adlandırılan yeni macOS sürümü, Mac modellerini onlarca farklı yenilik ile buluşturuyor. Project Catalyst sayesinde geliştiricilerin iPad uygulamalarını Mac uygulamasına dönüştürmesine imkan tanıyan Catalina, ekran süresi ve aktivasyon kilidi gibi iPhone özelliklerini Mac modelleri ile buluşturuyor.

MacOS Catalina 10.15 tanıtıldı! İşte yenilikler!

macOS Catalina 10.15 Beta yayınlandı!

iTunes'i emekliye ayıran Apple, Mac kullanıcılarına Music, Podcasts ve TV uygulamalarını sundu. TV uygulamasına kullanarak 4K HDR içerikler görüntülenebiliyor. Bunun yanı sıra Sidecar isimli özellik sayesinde iPad, herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan ikinci ekran olarak kullanılabiliyor. Apple Pencil bir giriş aygıtı olarak kullanılabiliyor. Siri’nin sunduğu işlevselliği bir adım ileri taşıyan sesle kontrol özelliği sayesinde artık fiziksel kısıtlamalara sahip olan kullanıcılar bilgisayarlarına sesle çok daha fazla komut verebiliyorlar. iPhone’umu Bul ve Arkadaşlarımı Bul uygulamaları Find My altında birleştirildi ve çevrimdışı cihazları bulma özelliği geldi. Cihaz çevrimdışıyken yakındaki diğer Apple cihazlarına Bluetooth sinyalleri gönderecek. Bu sayede konum bilgisi diğer cihazlar üzerinden Apple sunucularına iletilecek. T2 güvenlik yongasına sahip olan tüm Mac modelleri, iPhone ve iPad ile benzer şekilde aktivasyon kilidine kavuşarak daha güvenli hale geldi.

macOS Catalina 10.15 Beta nasıl yüklenir?

Apple'ın geliştiricilerin kullanımına sunduğu macOS Catalina Beta'yı yüklemek için bir geliştirici hesabına ihtiyaç duyuluyor. macOS Beta profili yükleyerek yeni sürümü herhangi bir geliştirici hesabı olmadan yükleyebilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak açılan sayfadaki macOS Beta Profile seçeneğinin altındaki Download kısmına tıklamanız ve bu dosyası Mac bilgisayarınızda açmanız gerekiyor.Tabi, acele etmek istemeyenlere tavsiyemiz: Temmuz ayında Public Beta'nın yani Halka Açık Beta'nın yayınlanmasını beklemeleri. Tüm beta sürümleri ile benzer şekilde bunun geliştiriciler için yayınlandığını ve önemli hatalara sahip olabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle macOS Catalina Beta sürümünü ana bilgisayarınıza kurmanızı tavsiye etmiyoruz.

The post macOS Catalina 10.15 Beta çıktı! Nasıl yüklenir? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.