Teknoloji Haberleri

MacOS Mojave 10.14.4 yayınlandı! İşte tüm özellikler!

Apple dün düzenlediği konferansın ardından işletim sistemlerini bir bir güncellemeye devam ediyor. Son olarak MacOS Mojave 10.14.4 güncellemesi yayınlandı. Güncellemedeki yenilikler haberimizde!

iOS 12.2 yayınlandı!

Yeni MacOS ile birlikte Apple News+ geldi!

Teknoloji devi Apple, dün düzenlediği konferans ile birlikte Apple News+, Apple Arcade, Apple TV+ gibi yenilikleri tanıtmış, büyük ilgi toplamayı başarmıştı. Ardından dün akşam saatlerinde iOS güncellemesi geldi ve kullanıcılar telefonlarını iOS 12.2 sürümüne yükseltti. Bugün ise firma, MacOS 10.14.4 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile birlikte şirket, News+ uygulamasını masaüstüne getirdi. Apple News+, abone olan kişilerin gazete ve dergilere sınırsız bir şekilde erişebilmesini sağlıyor. Servis, iOS cihazlara da iOS 12.2 güncellemesi ile birlikte eklenmişti. Servisin ülkemiz fiyatlandırması, Türkiye topraklarına gelip gelmeyeceği henüz belli olmamakla birlikte abonelik sisteminin Amerika Birleşik Devletleri fiyatı ise aylık on dolar.

Apple TV Türkiye müjdesi!

Güncellemenin getirdiği bir diğer yenilik ise Touch ID özelliğine sahip olan MacBook Pro ve MacBook Air bilgisayarlarda Safari için otomatik doldurma özelliği geliyor. Bu özellik ile birlikte şifreleriniz herhangi bir kullanıcı tarafından kullanılamıyor. Ayrıca güncelleme ile, uyumlu web siteleri için karanlık modu; pencere bildirimleri ve güvenli olmayan web sayfaları için kullanıcıları bilgilendiren uyarılar da geliyor.

Apple news+ tanıtıldı!

İşletim sistemine eklenen diğer özellikler arasında firmanın yeni tanıttığı AirPods 2 kulaklıklar için destek, Maps uygulaması için hava kalitesinin belirtilmesi özelliği, USB girişli aygıtlar için güvenlik geliştirmeleri ve daha fazlası bulunuyor. Bunun dışında küçük güvenlik iyileştirmeleri de güncellemeye eklenmiş. Güncellemeye sistem tercihleri sekmesinden ulaşabilirsiniz.

The post MacOS Mojave 10.14.4 yayınlandı! İşte tüm özellikler! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.