Mate 30 için Google uygulamaları ekstra olabilir!

Telefon pazarınında birçok üreticinin 2019 yılı için amiral gemilerini tanıtması ile gözler Apple ve Huawei'ye çevrildi. ABD'li teknoloji devi iPhone 11 serisini, Çinli teknoloji devi ise Huawei Mate 30 serisini kullanıcılar ile buluşturacak....

Mate 30 için Google uygulamaları ekstra olabilir!
Telefon pazarınında birçok üreticinin 2019 yılı için amiral gemilerini tanıtması ile gözler Apple ve Huawei'ye çevrildi. ABD'li teknoloji devi iPhone 11 serisini, Çinli teknoloji devi ise Huawei Mate 30 serisini kullanıcılar ile buluşturacak. Ancak, ABD ve Çin arasındaki ticari savaşın çözüme kavuşturulamaması nedeniyle Huawei ciddi bir lisans sorunu ile karşı karşıya. Huawei Mate 30 Android işletim sistemi için lisans alamadı ve büyük bir belirsizlik oluştu.

Mate 30 serisini bekleyenlere kötü haber!

Huawei Mate 30, Google uygulamaları ile gelmeyecek

Tabi, Android işletim sistemi açık kaynak kodlu olduğu için herhangi bir firma temel sistem düzeyinde herhangi bir lisansa ihtiyaç duymadan kullanabiliyor. Bazı kaynaklar Huawei'nin bu yolu tercih edeceğini iddia ediyor. Bu kapsamda Mate 30 ve Mate 30 Pro kutudan çıktığında Google Play Store, Haritalar, Gmail, Fotoğraflar ve Android telefonlarımızda kullanmaya alışık olduğumuz diğer Google uygulamalarını içermeyecek. Aynı şekilde cihazın güncelleme alması eskiye kıyasla çok daha az olacak. Çin'de Huawei kendi işletim sistemini rahatlıkla kullanabilecek olsa da, dünyanın diğer ülkeleri henüz bunun için hazır değil. Bu kapsamda Huawei'nin kullanıcılara Google uygulamalarını sonradan yüklemelerini sağlayacak rehberler önereceği iddia ediliyor. Yani, Google uygulamalarının Mate 30 serisi için bir ekstraya dönüşme ihtimali yüksek. Bu bilmecenin 19 Eylül tarihinde çözülmesi bekleniyor.

The post Mate 30 için Google uygulamaları ekstra olabilir! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.