Mate 30 için Huawei işletim sistemi sinyali verildi

Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldıktan sonra Çinli teknoloji devi kendi işletim sistemi için kolları sıvadı. ABD ve Çin arasındaki ticari gerilimden en fazla etkilenen şirket olan Huawei işletim sistemi ile ilgili yeni bir bilgi...

Mate 30 için Huawei işletim sistemi sinyali verildi
Google, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldıktan sonra Çinli teknoloji devi kendi işletim sistemi için kolları sıvadı. ABD ve Çin arasındaki ticari gerilimden en fazla etkilenen şirket olan Huawei işletim sistemi ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. İsmi Huawei Oak OS mu olacak? Mate 30 yeni işletim sistemiyle mi gelecek?

Google'dan Huawei için Trump'a baskı

https://www.youtube.com/watch?v=5JHY_HPQR_Q

Huawei işletim sistemi ismi Huawei Oak OS mu olacak?

Android dünyasından uzaklaştırılan Huawei'nin işletim sistemi ile ilgili hemen hemen her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. İsmiyle ilgili birçok spekülasyonun ortalıkta dolaştığı yeni işletim sistemi ‘Ark OS’ adıyla mı, yoksa ‘Oak OS’ adıyla mı gelecek şimdilik henüz bilinmiyor. Ancak, işletim sisteminin ne zaman sunulacağıyla ilgili bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Huawei işletim sistemi Oak OS bu yıl ağustos ya da eylül ayında tanıtılacak. Huawei işletim sistemi Çin pazarında HongMeng OS olarak adlandırılacak. Küresel pazarlar için de Oak OS ya da Ark OS ismiyle karşımıza çıkacak. Ancak, son çıkan haberler çoğunlukla Oak OS ismine işaret ediyor. Şirketin, Android erişimi, güvenlik güncellemeleri, Play Store için resmi lisansı Ağustos ayında sona erecek. Bu da yeni işletim sisteminin tarihini doğruluyor. Huawei işletim sistemi ile gelen ilk telefonun 30 Ekim günü tanıtılacak olan Huawei Mate 30 modeli olacağı söyleniyor. Ancak, işletim sisteminin ismi ve yayınlanma tarihi gibi bu bilgi de şimdilik tahmin aşamasında.

Huawei Mate 30 özellikleri

The post Mate 30 için Huawei işletim sistemi sinyali verildi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.