Mate 30 ve Mate X, Google darbesi ile gündemde!

ABD ve Çin arasındaki ticari savaştan büyük darbe alan Huawei, Google'dan yeni telefonları için lisans alamıyor. Bu kapsamda Huawei Mate 30 serisinin herhangi bir Google uygulaması olmadan piyasaya sürüleceğini sizlere duyurmuştuk. Huawei'ye...

Mate 30 ve Mate X, Google darbesi ile gündemde!
ABD ve Çin arasındaki ticari savaştan büyük darbe alan Huawei, Google'dan yeni telefonları için lisans alamıyor. Bu kapsamda Huawei Mate 30 serisinin herhangi bir Google uygulaması olmadan piyasaya sürüleceğini sizlere duyurmuştuk. Huawei'ye yakın birçok kaynak maalesef bu durumu doğrularken, Google uygulamalarının olmadığı Huawei modellerine bir yenisi daha eklendi. Çinli teknoloji devinin uzun süredir beklenen katlanabilir telefonu Huawei Mate X.

Huawei Mate X’te işlemci sürprizi yaşanabilir!

Huawei Mate 30 ve Mate X için Google darbesi netleşti!

Nikkei Asian Review’e göre, Mate 30 / Mate 30 Pro ve Mate X modellerinde Google uygulamaları ve hizmetleri yer almayacak. Bu, Google Play Store veya önceden yüklenen Chrome, Gmail gibi uygulamaları bu cihazda göremeyeceğimiz anlamına geliyor. Uygulama mağazasına erişimin kaybedilmesi, üçüncü taraf uygulamaların düzgün çalışabilmesi için gerekli olan Google Play Servisleri paketinin vurduğu en büyük darbe oldu. Tabi, üç telefonda Android işletim sistemi ile çalışacak. Tek fark yıllardır alışık olduğumuz Google ürünlerinin yer almayacak olması. Çin'de satışa sunulan modellerde yıllardır Google uygulamalarına yer verilmediği için herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmıyor. Dünya genelinde ise satışların yüzde 30 veya daha fazla oranda düşebileceği belirtiliyor. 19 Eylül tarihinde tanıtılacak olan Mate 30 serisinde, Google'ın olmayışına kullanıcıların nasıl bir tepki vereceği büyük merak konusu.

The post Mate 30 ve Mate X, Google darbesi ile gündemde! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.