Merak edilen Android Q özellikleri (Video)

Google I/O 2019 etkinliğinde Pixel 3a ve Pixel 3a XL gibi akıllı telefonlarını tanıtan Google aynı zamanda birçok müjdeli haberi geliştiriciler ile paylaştı. Android Q ile birlikte sunulacak olan birçok yeniliğin duyurusu gerçekleştirildi. Android 10 veya Android Q olarak adlandırılan yeni işletim sistemi ile beraber, yaklaşık 2.5 milyar kişinin hayatını kolaylaştıracak yeni özellikler üç ana başlıkta (yenilik, güvenlik ve gizlilik, dijital denge ve ebeveyn kontrolü) toplanıyor. Google Pixel 3a ile ilk buluşma (Video) Merak edilen Android Q özellikleri - Google I/O 2019 Geçtiğimiz aylarda başta Huawei ve Samsung olmak üzere akıllı telefon üreticilerinin tanıtımını gerçekleştirdiği katlanabilir telefonlar, Google'ın radarında. 180'den fazla telefon üreticisi ile beraber çalışan Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünü katlanabilir telefonlar için hazır hale getirdi. https://www.youtube.com/watch?v=ev_J48000FY Çoklu görevlerin başarıyla yerine getirilmesi ve uygulamaların değişen ekran boyutlarında sorunsuz çalışması, Android Q ile katlanabilir telefonları daha işlevsel hale getirecek. Telefon katlanmış bir şekilde oyun oynarken, cihaz açılıp büyük ekrana geçildiğinde takılmadan ve gecikme olmadan devam edilebilecek. Tabi, katlanabilir telefonu üreten markaların kullanacağı arayüzlerin de sorunsuz olması gerekiyor. Google I/O 2019'da Android Q ile öne çıkan bir diğer konu ise 5G ve makine öğrenmesi oldu. Google azı ülkelerde denemelere başlanan 5G için Android'in hazır olduğunu belirtiyor. Makine öğrenmesinden güç alan Live Caption olarak duyurulan yenilik sayesinde ise videodaki ses alınarak anlık olarak altyazı haline getirilebiliyor. Android Q özellikleri The post Merak edilen Android Q özellikleri (Video) appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Merak edilen Android Q özellikleri (Video)
Google I/O 2019 etkinliğinde Pixel 3a ve Pixel 3a XL gibi akıllı telefonlarını tanıtan Google aynı zamanda birçok müjdeli haberi geliştiriciler ile paylaştı. Android Q ile birlikte sunulacak olan birçok yeniliğin duyurusu gerçekleştirildi. Android 10 veya Android Q olarak adlandırılan yeni işletim sistemi ile beraber, yaklaşık 2.5 milyar kişinin hayatını kolaylaştıracak yeni özellikler üç ana başlıkta (yenilik, güvenlik ve gizlilik, dijital denge ve ebeveyn kontrolü) toplanıyor.

Google Pixel 3a ile ilk buluşma (Video)

Merak edilen Android Q özellikleri - Google I/O 2019

Geçtiğimiz aylarda başta Huawei ve Samsung olmak üzere akıllı telefon üreticilerinin tanıtımını gerçekleştirdiği katlanabilir telefonlar, Google'ın radarında. 180'den fazla telefon üreticisi ile beraber çalışan Google, Android işletim sisteminin yeni sürümünü katlanabilir telefonlar için hazır hale getirdi. https://www.youtube.com/watch?v=ev_J48000FY Çoklu görevlerin başarıyla yerine getirilmesi ve uygulamaların değişen ekran boyutlarında sorunsuz çalışması, Android Q ile katlanabilir telefonları daha işlevsel hale getirecek. Telefon katlanmış bir şekilde oyun oynarken, cihaz açılıp büyük ekrana geçildiğinde takılmadan ve gecikme olmadan devam edilebilecek. Tabi, katlanabilir telefonu üreten markaların kullanacağı arayüzlerin de sorunsuz olması gerekiyor. Google I/O 2019'da Android Q ile öne çıkan bir diğer konu ise 5G ve makine öğrenmesi oldu. Google azı ülkelerde denemelere başlanan 5G için Android'in hazır olduğunu belirtiyor. Makine öğrenmesinden güç alan Live Caption olarak duyurulan yenilik sayesinde ise videodaki ses alınarak anlık olarak altyazı haline getirilebiliyor.

Android Q özellikleri

The post Merak edilen Android Q özellikleri (Video) appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.