Teknoloji Haberleri

Microsoft Surface Laptop 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Microsoft düzenlendiği etkinlikle birlikte yeni laptop modellerini de duyurdu. Bu modellerden bir tanesi de Surface Laptop 3 oldu. Surface Laptop 3, özellikle sunduğu ergonomik yapısı ve tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor. İşte Microsoft Surface Laptop 3 özellikleri ve fiyatı!

Microsoft Surface Pro 7 tanıtıldı! İşte özellikleri

Microsoft Surface Laptop 3 özellikleri

Surface Laptop 3, serinin bir önceki modeli Surface Laptop 2 ile oldukça benzer tasarım detaylarına sahip. Ancak tasarım tarafında oldukça önemli güncellemelere de yer veriliyor. Klavye tarafında ise 1.3 mm‘lik bir yüksekliğe yer verildiğini görüyoruz. Asıl önemli güncelleme ise kasa tarafında oluyor. Bilgisayar kaliteli bir yapıya sahip olmasına rağmen kolay ayrılabilir parçaları beraberinde getiriyor. Hatta klavyeyi çıkarmak için herhangi bir alete ihtiyaç duymuyorsunuz. Elinizle kolayca çıkartıp donanım bileşenlerine ulaşabiliyorsunuz. Bu ise oldukça faydalı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır beklenen USB-C bağlantı çıkışını bünyesine katan Microsoft Surface Laptop 3, yüzde 20 oranında daha büyük bir trackpad’a sahip. İnce bir laptop olmasına rağmen, çıkarılabilir sabit disk kullanan Microsoft, Apple Macbook‘lar ile kıyaslandığında oldukça önemli olan bu detaya odaklandığını görüyoruz. Uzun süren pil ömrüne işaret edilen yeni model için vaat edilen süre ise bir saat içinde yüzde 80 oranında şarj edebiliyor olmanız. Bu oldukça iddialı bir oran ancak bu hızlı şarj olma yeteneği USB-C ile de mümkün olacak. Bununla kalmayan Surface Laptop 3 şu an için MacBook Air ile kıyaslanabilir. Onunla kıyaslandığında ise 3 kat daha hızlı olduğu söylenen cihazın, özel Ryzen işlemciye sahip olduğunu belirtelim. Ryzen Surface Edition ile gelecek olan Surface 3, hızıyla göz dolduracak gibi duruyor.

Microsoft Surface Laptop 3 fiyatı ne olacak?

Yeni nesil laptoplarıyla karşımıza çıkan Microsoft, yenilenen özellikleriyle Surface Laptop 3’ün fiyatlarını da açıkladı. 22 Ekim’de satışa sunulacak olan modelin 13 inç olanının 999 dolarlık bir fiyat etiketi bulunduğunu söyleyelim. Daha büyük olarak sunulan 15 inç laptopu ise  1.199 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz. Yüksek fiyatlarla karşımıza çıkan bu laptoplar yetenekleriyle bu fiyatı hak edecek gibi duruyor. Güncelleniyor…

The post Microsoft Surface Laptop 3 tanıtıldı! İşte özellikleri appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.