Microsoft Xbox oyuncularını sevindirecek bir patent aldı

Teknolojinin gelişimi denince akıllara gelen ilk şirket olan Microsoft Xbox oyuncularına özel önem verdiğini yaptığı her gelişmede hissettiriyor. Şirketlerin patent başvuru sayıları ve hızlarıyla adete rekabete dönüşen bu durumun son patent...

Microsoft Xbox oyuncularını sevindirecek bir patent aldı
Teknolojinin gelişimi denince akıllara gelen ilk şirket olan Microsoft Xbox oyuncularına özel önem verdiğini yaptığı her gelişmede hissettiriyor. Şirketlerin patent başvuru sayıları ve hızlarıyla adete rekabete dönüşen bu durumun son patent başvurusunu Microsoft gerçekleştirdi.

Samsung Unpacked etkinliğinde Microsoft sürprizi

Microsoft Xbox oyuncuları

Microsoft Xbox ile akıllı telefonları taşınabilir konsola çevirecek

Temmuz ayında ortaya çıkan patent başvurusu içeriğine göre Microsoft akıllı telefonları taşınabilir Xbox oyun konsoluna çevirecek bir donanım üzerinde çalışıyor. Patent ayrıntılarında akıllı cihazları konsola çevirecek iki kontrolcünün çizim ve bilgileri yer alıyor. Görünüş itibariyle kontrolcüler Nintendo Switch’e benziyor. Kontrolcülerin özellikleri arasında dahili hoparlörler, jak girişi ve kablosuz kulaklık desteği bulunuyor. Yanko Design’ın tasarımcılarından biri olan Sarang Sheth, Microsoft’un patentinde bulunan kontrolcüyü kendi hayal gücü ile harmanlayarak ortaya bir tasarım çıkardı. Microsoft’un patentindeki taşınabilir kontrolcüler, akıllı telefonları desteklerse Gears of War 5 ve Halo gibi özel Xbox oyunlarının geldiğini de eklersek oyuncuların xCloud projesine daha fazla ilgiyle yaklaşmasını sağlayabilir.

The post Microsoft Xbox oyuncularını sevindirecek bir patent aldı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.