Microsoft'tan Wunderlist için kötü haber!

Birçok girişimcinin ve hatta öğrencinin kullandığı popüler görev yönetimi veya buygulaması Wunderlist için kötü haber geldi. Microsoft 2015 yılında satın aldığı uygulamayı kapatmayı planlıyor. Şirketin uygulamayı kaldırma planının ardından...

Microsoft'tan Wunderlist için kötü haber!
Birçok girişimcinin ve hatta öğrencinin kullandığı popüler görev yönetimi veya buygulaması Wunderlist için kötü haber geldi. Microsoft 2015 yılında satın aldığı uygulamayı kapatmayı planlıyor. Şirketin uygulamayı kaldırma planının ardından Wunderlist kurucusu Microsoft karşısına yeni bir teklif ile çıktı!

Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip

Microsoft Wunderlist uygulamasını kapatmayı planlıyor!

Wunderlist hızlı bir şekilde oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan bir görev yönetimi uygulaması olarak karşımıza çıkmıştı. Ardından uygulama 2015 yılında yaklaşık 150 milyon dolara Microsoft tarafından satın alındı. Bugünlerde ise uygulama yayından kaldırılacak olması ile gündemde. Microsoft’un oldukça benzer bir yapıda kendi geliştirdiği To-Do uygulamasına odaklanmak istemesinden dolayı, Wunderlist’e son verme kararı aldı. Resmi olarak açıklanmamış olsa da bu olayın sızdırılmasının ardından Wunderlist’in kurucusu Christian Reber’dan Microsoft’a teklif geldi. Microsoft Wunderlist uygulamasını kapatmayı planlıyor! - ShiftDelete.Net Reber uygulamanın kapanmasını istemiyor ve uygulamayı tekrar satın almak istiyor. Uygulama kurucusu Twitter üzerinden Microsoft CEO’su Satya Nadella’yı etiketleyerek teklifini takipçileriyle de paylaştı. https://twitter.com/christianreber/status/1169985802421592064 Microsoft tarafından resmi bir açıklama gelmedi, hatta teklifin ciddiye alınıp alınmadığı bile henüz net değil. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri hep beraber göreceğiz. Fakat bu durum birçok Wunderlist kullanıcısını yeni bir uygulama aramaya itecek gibi duruyor.

The post Microsoft'tan Wunderlist için kötü haber! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.