Modüler telefon parçalarına ayrıldı! iFixit'in gözdesi

Telefon üreticileri delikli ekran, ekrana gömülü kamera gibi yeni teknolojilere odaklanırken, bunların aksine modüler telefonlara odaklanan Fairphone geçtiğimiz ayın sonunda Fairphone 3 modeli ile kullanıcıların karşısına çıktı. Tabi, donanımsal...

Modüler telefon parçalarına ayrıldı! iFixit'in gözdesi
Telefon üreticileri delikli ekran, ekrana gömülü kamera gibi yeni teknolojilere odaklanırken, bunların aksine modüler telefonlara odaklanan Fairphone geçtiğimiz ayın sonunda Fairphone 3 modeli ile kullanıcıların karşısına çıktı. Tabi, donanımsal özelliklerinin aksine bu cihazın en çok merak edilen yönü ne kadar modüler olduğu. Cihazları parçalarına ayırarak tamir edilebilirlik puanı belirleyen iFixit nihayet bu soruya cevap verdi.

Fairphone tanıtıldı! İşte özellikleri

Fairphone 3 parçalarına ayrıldı! Modüler telefon

Cihaz şaşırtıcı olmayan bir şekilde, cihaz 2016'da tanıtılan FairPhone 2 gibi 10 üzerinden 10 puan almayı başardı. iFixit yetkilileri 450 Euro fiyat etiketine sahip olan bu modelde modüler yapının çok daha ileri seviyeye taşındığını belirtiyor. Bu sayede Fairphone 3'ün parçalarına kolayca söküp, geri takmak mümkün. 5.65 inçlik ekranı Full HD+ çözünürlük sunan akıllı telefon, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip. Snapdragon 632 işlemciden güç alan telefon, 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 arka ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip. IP54 sertifikasına sahip olan telefon, Android 9 Pie ile kutudan çıkıyor. 3.000 mAh kapasiteli bataryadan beslenen ve Quick Charge 3.0 desteği bulunan telefon, geri dönüşüme uygun parçalardan üretildi.

The post Modüler telefon parçalarına ayrıldı! iFixit'in gözdesi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.