Netflix Bird Box filminden aylar sonra sahne çıkarttı!

Netflix'in Kasım 2018 tarihinde yayınladığı ve bugüne kadar ki en çok ses getiren yapımlarından birisi haline gelen Bird Box yeniden gündemde. Netflix Bird Box filmini yayınladıktan 5 ay sonra eleştirilen sahneyi çıkartacağını açıkladı. Behzat Ç Netflix ile geri mi geliyor? Netflix Bird Box filmindeki sahne için geri adım attı! Netflix ülkemizde ve dünyada popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Bu konuda en büyük pay ise Netflix Orijinal içerikleri diyebiliriz. Birçok dizi ve film çeken platformun bu yapımları arasında, en çok ses getirenlerden birisi Bird Box dersek yanılıyor olmayız. İlk 7 günde 45 milyon hesap tarafından izlenen film, dördüncü haftasında 80 milyonu aşmıştı. İzleyici sayısının ise daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Zira Netflix'te tek bir hesaptan birçok kişi yapımları seyredebiliyor. Uzun bir süre gündemde kalan ve iyi yorumlar alan film için elbette her şey güllük gülistanlık değildi. Aldığı eleştirilen filmde ciddi tartışmalara yol açan birde sahne vardı. Söz konusu sahnede 2013 yılında Kanada'da gerçekleşen ve 47 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Lac-Megantic kazasının gerçek görüntüleri kullanılmıştı. Büyük tepki alan bu duruma Netflix ilk başlarda geri adım atmayacağını ve görüntülerin değiştirilemeyeceğini söylese de sonuç pek istediği gibi olmadı. Kaza görüntüleri filmden çıkartılıyor! Bird Box filminin bir kısmında televizyonda görülen Lac-Megantic kazasının gerçek görüntülerinin filmden çıkartılacağı resmi olarak duyuruldu. Resmi açıklamanın gelmesiyle birlikte Lac-Megantic belediye başkanı Julie Morin de bir açıklama yaptı. Morin açıklamasında “Evet kararın alınması biraz uzun sürdü ancak günün sonunda benim için önemli olan bu duruma bir çözüm sağlanmış olması.” ifadelerine yer verdi. Peki siz bu durumda hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir filmde gerçek bir olayın görüntülerinin kullanılması doğru mu? The post Netflix Bird Box filminden aylar sonra sahne çıkarttı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Netflix Bird Box filminden aylar sonra sahne çıkarttı!
Netflix'in Kasım 2018 tarihinde yayınladığı ve bugüne kadar ki en çok ses getiren yapımlarından birisi haline gelen Bird Box yeniden gündemde. Netflix Bird Box filmini yayınladıktan 5 ay sonra eleştirilen sahneyi çıkartacağını açıkladı.

Behzat Ç Netflix ile geri mi geliyor?

Netflix Bird Box filmindeki sahne için geri adım attı!

Netflix ülkemizde ve dünyada popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Bu konuda en büyük pay ise Netflix Orijinal içerikleri diyebiliriz. Birçok dizi ve film çeken platformun bu yapımları arasında, en çok ses getirenlerden birisi Bird Box dersek yanılıyor olmayız. İlk 7 günde 45 milyon hesap tarafından izlenen film, dördüncü haftasında 80 milyonu aşmıştı. İzleyici sayısının ise daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Zira Netflix'te tek bir hesaptan birçok kişi yapımları seyredebiliyor. Uzun bir süre gündemde kalan ve iyi yorumlar alan film için elbette her şey güllük gülistanlık değildi. Aldığı eleştirilen filmde ciddi tartışmalara yol açan birde sahne vardı. Söz konusu sahnede 2013 yılında Kanada'da gerçekleşen ve 47 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Lac-Megantic kazasının gerçek görüntüleri kullanılmıştı. Büyük tepki alan bu duruma Netflix ilk başlarda geri adım atmayacağını ve görüntülerin değiştirilemeyeceğini söylese de sonuç pek istediği gibi olmadı.

Kaza görüntüleri filmden çıkartılıyor!

Bird Box filminin bir kısmında televizyonda görülen Lac-Megantic kazasının gerçek görüntülerinin filmden çıkartılacağı resmi olarak duyuruldu. Resmi açıklamanın gelmesiyle birlikte Lac-Megantic belediye başkanı Julie Morin de bir açıklama yaptı. Morin açıklamasında “Evet kararın alınması biraz uzun sürdü ancak günün sonunda benim için önemli olan bu duruma bir çözüm sağlanmış olması.” ifadelerine yer verdi. Peki siz bu durumda hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir filmde gerçek bir olayın görüntülerinin kullanılması doğru mu?

The post Netflix Bird Box filminden aylar sonra sahne çıkarttı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.