Netflix otomobillere girmeye başladı

Tesla, yaptığı yeniliklerle tüketicilerin ve teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği bir elektrikli araç üreticisi olmayı sürdürüyor. Otomobilleri için yazılım güncellemeleri yayınlayan ve otomobilleri yepyeni özelliklere kavuşturan...

Netflix otomobillere girmeye başladı
Tesla, yaptığı yeniliklerle tüketicilerin ve teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği bir elektrikli araç üreticisi olmayı sürdürüyor. Otomobilleri için yazılım güncellemeleri yayınlayan ve otomobilleri yepyeni özelliklere kavuşturan şirket bu kez Netflix hamlesi yaptı. Tesla Netflix uygulaması için harekete geldi.

Breaking Bad fragmanı

Tesla Netflix uygulaması ile yeni dönem başlıyor

Tesla'nın bu hamlesiyle birlikte Netflix otomobillere girmeye başlıyor. Uygulamayı daha fazla otomobil markasında görür müyüz şimdilik bilinmiyor ancak Tesla'nın oyun, müzik ve eğlence ile ilgili bu hamlesi çıtayı yükseltiyor diyebiliriz. Yazılım güncellemesi ile Netflix, YouTube ve Hulu uygulamaları otomobillere ekleniyor. Tabii bu akış servislerinin kullanılabilirliği bölgedeki kullanılabilirlik durumuna bağlı olacak. Spotify Premium da otomobilden çıkan uygulamalar arasına katılıyor. Tesla'nın yeni yazılım güncellemesi Car-aoke modu isimli bir modu da içeriyor. Bu mod tahmin edeceğiniz gibi sürücü ve yolcuların otomobil içinde karaoke yapmasını sağlıyor. Aynı zamanda 'Şanslı hissediyorum' ve 'Açım' gibi navigasyon özellikleri de güncelleme ile gelenler arasında. Gelen yeni multimedya özelliklerinin, park yeri ararken, çocukların okuldan çıkmasını beklerken ya da herhangi biri ile buluşmayı beklerken otomobil için keyifli vakit geçirilmesine yardımcı olacağı söyleniyor. Sürüş esnasında bu özelliklerin dikkat dağıtabileceğinden dolayı erişilebilir olmayacağını belirtelim.

The post Netflix otomobillere girmeye başladı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.