Teknoloji Haberleri

Nintendo Switch Lite duyuruldu! İşte özellikleri

Nintendo Switch modeli ile oldukça büyük beğeni toplayan Nintendo, yeni uygun fiyatlı el konsolunun duyurusunu yaptı. Nintendo Switch Lite özellikleri ve fiyatı ile karşınızda.

60.000 dolarlık Pokemon kartı bulunamıyor

Nintendo Switch Lite tanıtıldı

Nintendo, daha uygun fiyatlı ve daha temel özelliklere sahip yeni taşınabilir oyun konsolunun duyurusunu gerçekleştirdi. Tamamen bir el konsolu olarak tasarlanan yeni model, önceki modelin aksine televizyon gibi ekranlara görüntü aktarımı gerçekleştiremiyor. Bununla birlikte önceki modelde ayrılabilen kontrolör kısmı da, yeni modelde bütünleşik bir yapıya sahip. Bu yapının birleşik bir şekilde olması, kullanıcılar için dayanıklılık hissini daha üst bir noktaya taşıyabilir. Ancak taşınabilirlik konusunda bu durum böyle olmayabilir. Sarı, gri ve turkuaz renk seçenekleri ile duyurulan model, belirli dokuları üzerinde barındıran mat bir yapıya sahip. Önceki modele göre daha küçük bir ekranla gelen Switch Lite, buna rağmen ekran çözünürlüğünde bir değişiklik yapmıyor. Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Switch Lite, daha gelişmiş bir bataryaya sahip. Bazı tasarımsal değişiklikler ve önemli birkaç detayın haricinde, her iki modelin çok benzer özelliklerde olduğunu söyleyebiliriz. Yani ana değişikliklerin önemli konularda yapıldığını söylememiz mümkün.

Nintendo Switch Lite özellikleri

Önceki modelde bulunan 6,2 inç boyutundaki ekranın, yeni modelde 5,5 inç olarak belirlendiğini söyleyelim. Ekranın küçülmesine rağmen her iki modelin de ekran çözünürlüğü aynı kalmış. Yani her iki modelin de ekran çözünürlüğü 720p. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni konsolun batarya ömründe, önceki modele göre ufak geliştirmeler de yapılmış. Önceki modelde olduğu gibi Switch Lite halen Bluetooth, NFC ve Wi-Fi desteğine sahip. Bununla birlikte modelin jiroskop sensörleri de halen bulunmakta.

Nintendo Switch Lite fiyatı

Mart 2017 tarihinde satışa sunulan Nintendo Switch, şimdiye kadar dünya çapında 35 milyon birimden fazla sattı. Yeni modelin de başarılı çıkışını sağlamak isteyen şirket yetkilileri, yazın çıkacak iddialı oyunlarla destekleneceğini söyledi. Yeni modelin 20 Eylül tarihinde 199 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağını açıklayan şirket yetkilileri, Pokemon özel sürümünün ise 8 Kasım’da satışa sunulacağını belirtti. Önceki modele göre 100 dolar daha ucuz olan model, pek çok kullanıcının dikkatini çekebilir. https://youtu.be/jZOPC6J4fAA

The post Nintendo Switch Lite duyuruldu! İşte özellikleri appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.