Nokia 5G için ilk teklifini sundu

ABD'nin Huawei yaptırımlarının kendisine yarayacağı büyük çevreler tarafından tahmin edilen Nokia 5G çözümleri için Avrupa'ya ilk teklifini sundu. 2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti! Nokia 5G için büyük bir adım attı Sızan bir analize...

Nokia 5G için ilk teklifini sundu
ABD'nin Huawei yaptırımlarının kendisine yarayacağı büyük çevreler tarafından tahmin edilen Nokia 5G çözümleri için Avrupa'ya ilk teklifini sundu.

2023 yılı için şaşırtan 5G telefon kehaneti!

Nokia 5G

Nokia 5G için büyük bir adım attı

Sızan bir analize göre, Avrupa menşeili telekom şirketlerinin Çin'de üretilen donanımların satın alınmasının yasaklandığı takdirde Avrupa'nın milyarlarca dolar ek maliyetle karşı karşıya kalacağını açıkladı. Maliyetlerin yaklaşık 62 milyar dolar artırılmasının olumsuz olarak yansıdığı farklı konular da var. Analizde, gecikmenin Avrupa’yı 5G ağ planlarında yaklaşık 18 ay geride bırakacağı iddia ediliyor. ABD-Huawei restleşmesinde eğer Huawei'nin ürettiği 5G ağ altyapısı kullanılırsa bu durumun ciddi bir casusluk amaçlı kullanma tehlikesi doğuruyor. Cuma günü yayınlanan raporda GSM Association tarafından Huawei'ye getirilen yasak konulu bir analiz raporu gördüğünü iddia edildi. Bu rapor sonucunda da Nokia, Avrupalı ​​operatörlerin 5G altyapılarını uygulamaya başlamadan önce mevcut altyapılarını değiştirmek zorunda olduğunu söyledi. Reuters’e yapılan açıklamada, Nokia mevcut altyapıların değiştirmenin doğru olmadığını söyledi. 5G donanımlarının başka bir satıcının 4G donanımının üstüne koymasını sağlayacak bir teknik çözüme sahip olduğunu söyledi. Nokia, genel olarak 5G siparişlerinde Huawei'yi geride bıraktığını bildirdi. Sunduğu özümünün satıcı değişikliklerinin maliyetini ve karmaşıklığını azaltabileceğini iddia ediyor. Nokia, bu ayın başlarında, 25'i Avrupa'da olmak üzere 42 ticari 5G anlaşması imzaladığını açıkladı.

The post Nokia 5G için ilk teklifini sundu appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.