Nokia 9 PureView, DxOMark'ta hayal kırıklığı oldu

Uzun bir süreden sonra telefon pazarına HMD Global çatısı altında geri dönen Nokia kullanıcılara oldukça fazla model seçeneği sundu. Ancak, bugüne kadar tanıtılan modeller arasında, beş kameralı Nokia 9 PureView ayrı bir yere sahip. Arka tarafta...

Nokia 9 PureView, DxOMark'ta hayal kırıklığı oldu
Uzun bir süreden sonra telefon pazarına HMD Global çatısı altında geri dönen Nokia kullanıcılara oldukça fazla model seçeneği sundu. Ancak, bugüne kadar tanıtılan modeller arasında, beş kameralı Nokia 9 PureView ayrı bir yere sahip. Arka tarafta yer alan kamera sayısının bu kadar yüksek olması, fotoğraf ve video konusundaki beklentileri çok üst noktalara taşıyor. Ancak, daha fazla kameranın daha iyi görüntü anlamına gelmediği bugün bir kez daha kanıtlandı.

Nokia 9 özellikleri ve fiyatı!

Nokia 9 PureView DxOMark skoru açıklandı

Teknolojik cihazların kameralarını inceleyerek puanlayan DxOMark, Nokia 9'un genel kamera performansına 85 puan verdi. Beş arka kameralı telefona fotoğraf çekimi konusunda 88, video çekimi konusunda ise 80 puan verildi. ToF sensörü sayesinde derinlik algılama işlemini oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiren telefon, etkileyici bokeh yani portre fotoğraflar çekebilirken, otofokus konusunda DxOMark yetkililerinden tam not alıyor. Bu iki özellikte başarılı olan cihaz, genel toplamda maalesef aynı başarıyı elde edemiyor. Nokia 9'un videoları titreşimden arındırma konusunda başarılı olduğu belirtiliyor. Video skorunun bu kadar düşük olma nedeni ise cihazın çekim sırasında beş kameradan sadece birini kullanabiliyor olması. https://www.youtube.com/watch?v=BJZ2OF2ErjU Nokia 8 Sirocco video çekimi konusunda Nokia 9'u geride bırakmayı başarıyor. Buna ek olarak görüntü sabitleme teknolojisinin elektronik olduğunu ve sadece Full HD video çekimlerinde çalıştığını belirtmeliyiz.  

The post Nokia 9 PureView, DxOMark'ta hayal kırıklığı oldu appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.