Nvidia'dan kullanıcılara acil güncelleme çağrısı

Grafik yongası üreticisi Nvidia, ağustos ayında yayınlanan güncelleme ile güvenlik konusunda sorun teşkil edebilecek açığı kapattı. Yapılan açıklamada saldırganlar tarafından sisteme girilmemesi için güncelleme yapıldığı ve kullanıcıların güncellemeyi...

Nvidia'dan kullanıcılara acil güncelleme çağrısı
Grafik yongası üreticisi Nvidia, ağustos ayında yayınlanan güncelleme ile güvenlik konusunda sorun teşkil edebilecek açığı kapattı. Yapılan açıklamada saldırganlar tarafından sisteme girilmemesi için güncelleme yapıldığı ve kullanıcıların güncellemeyi kesinlikle almaları gerektiği belirtildi.

Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi

Grafik işlemcisindeki kusurlar yüzünden, saldırganların zararlı kodlar ile sisteme sızarak hizmet reddi yapabileceği ve özel ayrıcalıklara sahip olabileceğinin altını çizen Nvidia, konunun önemi konusunda uyarıda bulundu. Yerel erişimle giriş yapan saldırganlar, grafik işlemcisinin yüzde 88'lik bölümünü kullanarak herşeyi kayıt altına alabiliyor. Saldırgan başarılı olursa hizmet yürütmelerinin durdurulması nedeni ile bilgisayardaki birçok yazılım bu virüsü göremiyor.

Nvidia güncelleme için uyardı

Sadece Windows cihazlarda yaşanan bu sorun güncelleme yapılana kadar devam ediyor. Yetkililer yazılımın güncellenmesini öneriyor.

Dubai’de bagaj takibi robotların eline geçiyor

Google Project Zero araştırmacılarına göre, grafik sürücüleri saldırganların doğrudan hedefi değil. Sürücülerin karmaşık bir yapıya sahip olması tarayıcı gibi uygulamaları kullanarak saldırı işlemlerine olanak sağlamasına yardımcı oluyor.

Nvidia sürücülerinde 2 temel sorun var

Project Zero’da çalışan bir Google mühendisi, Windows sistemlerde, Nvidia’nın çekirdek sürücüsünde 400 sanal alan içinde 16 adet hata buldu. Cisco'nun Talos İstihbarat güvenlik biriminde çalışan araştırmacı Piotr Bania ise  sürücünün piksel gölgelendiricisi bölümünde 2 sorun tespit etti. Nvidia’ya göre birinci kusur hizmet dışı bırakılmasına veya hizmetin reddedilmesine neden olabilecek erişimler olarak açıklanırken, ikinci hatanın nedeninin kod yürütülmesinin engellenmesi olduğu söylendi.

Galaxy A80 kamerasını istediğimiz yere döndürdük!

OEM sürücülerin riskinin daha yüksek olduğunu belirten şirket kullanıcıların güncelleme konusunda gecikmemesini yineledi.

The post Nvidia'dan kullanıcılara acil güncelleme çağrısı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.