Oppo yeni kamera patenti aldı

Çin’in en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Oppo yeni kamera yapısı için patent aldı. ABD’de kendi markasını görmek isteyen şirket dört bir koldan girişimlerini sürdürüyor. Oppo savaş açıyor, tam ekran geliyor Oppo yeni kamera patenti...

Oppo yeni kamera patenti aldı
Çin’in en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Oppo yeni kamera yapısı için patent aldı. ABD’de kendi markasını görmek isteyen şirket dört bir koldan girişimlerini sürdürüyor.

Oppo savaş açıyor, tam ekran geliyor

Oppo yeni kamera

Oppo yeni kamera patenti aldı

ABD pazarına girmek isteyen Oppo, bu konudaki doğru zamanlama kararının ardından tüm yoğunluğunu yeniliklere ve Avrupa pazarına çevirdi. Şirket, bu stratejiden sonra patent işlemlerini Avrupa üzerinden sürdürüyor. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü tarafından Cuma günü açıklanan bilgiye göre Oppo, yeni bir kaydırılabilir kamera patenti aldı. Patent bilgilerine göre telefonun kamera kurulumu özçekim kamerasını ortaya çıkarmak için kaydırma mekanizmasına sahip olacak. Dikey olarak konumlanmış kamera dizilimine sahip olan yeni patent, arka tarafında “V” harfine benzer bir tasarım ve kaydırma mekanizması barındırıyor. Patent bilgilerin alışılagelmiş teknik çizimler yerine render benzeri görseller yer alıyor. Kullanılan görsellerdeki telefon genellikle kırmızı tonlarında görünüyor. Bu teknoloji dışında Oppo, önümüzdeki sene ekran içi özçekim teknolojisine sahip bir akıllı telefon tanıtması bekleniyor.

The post Oppo yeni kamera patenti aldı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.