'Oumuamua Gizemi

Geçtiğimiz aylarda geçen gizemi yıldızlar arası cisim 'Oumuamua hakkında bildiklerimiz arttıkça cismin tuhaflığı artıyor. Güneş'in yanından Eylül 2017'de geçen cisim şu anda Güneş Sistemimizden çıkmak üzere ama öngörülen rotasından sapmış durumda. Sırf yerçekimsel kuvvetlerden etkilense bile izlemesi gereken rotadan yaklaşık 40.000 kilometre daha uzakta. Asteroid olarak sınıflandırılmadan önce 'Oumuamua'nın kuyrukluyıldız olduğu düşünülüyordu. Ne var ki kısa süre önce gerçekleşen bu hız artışı yüzünden tekrar kuyrukluyıldız sınıfına sokuldu.

'Oumuamua Gizemi

Geçtiğimiz aylarda geçen gizemi yıldızlar arası cisim 'Oumuamua hakkında bildiklerimiz arttıkça cismin tuhaflığı artıyor. Güneş'in yanından Eylül 2017'de geçen cisim şu anda Güneş Sistemimizden çıkmak üzere ama öngörülen rotasından sapmış durumda. Sırf yerçekimsel kuvvetlerden etkilense bile izlemesi gereken rotadan yaklaşık  40.000 kilometre daha uzakta.
Asteroid olarak sınıflandırılmadan önce 'Oumuamua'nın kuyrukluyıldız olduğu düşünülüyordu. Ne var ki kısa süre önce gerçekleşen bu hız artışı yüzünden tekrar kuyrukluyıldız sınıfına sokuldu.