Teknoloji Haberleri

Paranoid Android geri döndü!

Android topluluğu tarafından, sayılamayacak kadar çok Custom ROM hazırlanmış olsa da, aralarında çok iyi olan Custom ROM’lar da mevcut. Zamanında diğerlerinden, sunmuş olduğu yenilikçi özellikleri ile sıyrılmayı başarabilmiş olan Paranoid Android, uzun bir aradan sonra geri döndü.

Paranoid Android Pie yayınlandı

Custom ROM’lar her zaman, cihazlarında daha fazlasını arayanlar veya daha farklı özellikler denemek isteyen kullanıcıların dikkatini çekmiştir. Android 4 sürümünden beri yayınlanmaya başlayan Paranoid Android, Custom ROM dünyasında efsane sıfatına erişmiş durumda desek, abartmış olmayız. Android kullanıcılarının, cihazlarında yapabilecekleri en uç aktivite olan özelleştirilmiş sistem kurmak kimi zaman, cihazlarda pil ve performans konusunda gerçekten fark yaratabiliyor. Daha önce hiçbir Custom ROM’da bulunmayan özellikleri kullanıcılarla buluşturan Paranoid Android, bu sefer Android 9.0 Pie sürümü ile karşımızda. İlk etapta Xiaomi Mi A1, Xiaomi Poco F1, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi, Xiaomi Mi Mix 2S, Essential Phone, OnePlus 6, OnePlus 6T ve Moto G5 Plus modelleri için destek sunan Paranoid Android ile gelen yenilikler şunlar:

  • Yenilenmiş pil ikonları
  • Cep modu, bu sayede gelen bildirimler, telefon cebinizdeyken ekranı açamayacak.
  • Tüm ayarları saniyeler içinde sıfırlamanızı sağlayan sıfırlama özelliği
  • Her cihaz için, geliştirilmiş durum çubuğu bildirimleri
  • Yeni ekranda beliren ipucu sistemi ile, yeniliklerin interaktif olarak size gösterilmesi
  • Bu yenilikler dışında, diğer Custom ROM’larda bulunan özellikler de, tahmin edebileceğiniz üzere mevcut.

Xperia XA2 ve XA2 Ultra için Android Pie yayınlandı!

Henüz beta aşamasında olan Custom ROM, yakın zamanda, stabil sürümü ile günlük kullanıma uygun hale getirilecek. Stabil sürümünde, çok daha farklı yenilikler görebiliriz. İndirme sayfasına, buradan ulaşabilirsiniz.

The post Paranoid Android geri döndü! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.