Zz Güzellik

Parfüm Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Parfüm alışverişi bay ve bayanların en zor seçim yaptıkları ve kararsız kaldıkları alışverişin belki de en başında gelmektedir. Aslında her işte olduğu gibi bu durumunda bazı püf noktaları ve bize yardımcı olabilecek kısımları mevcuttur. Peki, alırken yapmamız gereken püf noktaları nelerdir.

İşte yardımcı olabilecek etkenler; sabah erken parfüm denemek etkenlerin en başında gelmektedir. Nedeni ise sabah vücut tamamen dinlenmiş olduğu gibi burunda algıda çok yüksektir.

Bu yüzden sabah erken koklanan kokular bize daha net ve doğru notalarla gelmektir. Tabi ki bu durum fazla parfüm denemesinde bize yardımcı olmayacaktır. Burun 3-4 parfümden sonra yorulacağı için uzun süre koku algısında sıkıntı yaşayabilecektir.

Bir diğer etken yardımcı olabilecek kokuyu vücudumuzda doğru algılayabilmek için vücut yeterince temiz ve kokusuz olmalıdır. Kokuyu kıyafetlerimizde denemektense vücudun kokuyu koklayabileceğimiz yerlerinde denemek ve bir süre bekleyip kokuyu notalarında hissetmek daha yardımcı olacaktır.

Parfüme baktığımız yerde çok fazla koku olacağından en sade noktalarda denemek de bize yardımcı olabilecek diğer etkenlerdendir.Son olarak da parfümü aldığımız yerin kesinlikle orijinal ürün sattığından emin olmamız gerekmektedir.