Pixel 4'ün Motion Sense özelliği nasıl çalışıyor?

15 Ekim'de tanıtımı gerçekleştirilecek olmasına rağmen özellikleri ve tasarımı tüm detaylarıyla gözler önüne serilen Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinin en merak edilen özelliğinin Motion Sense olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Project...

Pixel 4'ün Motion Sense özelliği nasıl çalışıyor?
15 Ekim'de tanıtımı gerçekleştirilecek olmasına rağmen özellikleri ve tasarımı tüm detaylarıyla gözler önüne serilen Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinin en merak edilen özelliğinin Motion Sense olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Project Soli adlı radar teknolojisine dayanan Motion Sense üst seviye izinlere ihtiyaç duyulduğu için her ülkede kullanıma sunulmayacak. Şu anda 38 ülkeyi kapsayan Motion Sense özelliğinin nasıl çalışacağı oldukça merak ediliyor.

Pixel 4, iPhone ile benzer yapıda olacak

Google Pixel 4 Motion Sense özelliği nasıl çalışıyor?

Bunun sebebi ise kullanıcıların hareketler ile telefonuna komut verebilmesi. El hareketleri ile komut verme özelliği yıllardır akıllı telefonlarda yer almasına rağmen, günlük hayatta yeteri kadar pratiklik sağlayamadığı için yaygın değil. Google Pixel 4 Motion Sense özelliği nasıl çalışıyor? 9to5Google tarafından sızdırılan tanıtım videolarında, bu özelliğin nasıl çalıştığı açıkça görülebiliyor. Pixel 4'ün kullanıcılara sunacağı avantaj burada net olarak gösteriliyor, zira el hareketlerinin yanı sıra göz hareketleri de algılanıyor. Telefonun alarmı çaldığında elinizi yana doğru döndürerek ekran üzerinde kaydırma hareketi yapmanız yeterli. Benzer şekilde telefonunuz çaldığında susturmak için tek yapmanız gereken elinizi ekranın üzerinden kaydırmanız. Dinlediğiniz bir müziği değiştirmek istediğinizde ise mimikleriniz ile bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

The post Pixel 4'ün Motion Sense özelliği nasıl çalışıyor? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.