Porsche Taycan hız testi uçak gemisinde yapıldı

Porsche Taycan geçtiğimiz yıldan bu yana otomobil dünyasının gündeminde yerini koruyor. Lüks otomobil üreticisinin ilk elektrikli aracı olan Taycan'ın çıkışına kısa süre kala, birbirinden ilginç testler yapılmaya devam ediliyor. Tesla'ya adeta...

Porsche Taycan hız testi uçak gemisinde yapıldı
Porsche Taycan geçtiğimiz yıldan bu yana otomobil dünyasının gündeminde yerini koruyor. Lüks otomobil üreticisinin ilk elektrikli aracı olan Taycan'ın çıkışına kısa süre kala, birbirinden ilginç testler yapılmaya devam ediliyor. Tesla'ya adeta meydan okuyan Porsche Taycan, ABD'nin uçak gemisinde test edildi. Profesyonel yarışçı Shea Holbrook'un kontrolünde olan Taycan, USS Hornet'in güvertesinde saatte 145 km hıza çıktıktan sonra durduruldu.

Tesla Model S için hırsızlara birkaç saniye yeterli!

Porsche Taycan hız testi 10.7 saniye sürdü

Tayvan'ın gaza basıldıktan sonra saatte 145 km hıza ulaşması 128 metre sürdü. Bu hıza ulaştıktan sonra frene basıldı ve tüm süreç 10.7 saniyede tamamlandı. https://youtu.be/PAX74HkmvHU Bu testi özel kılan detaylardan birisi de, USS Hornet. Zira, Apollo 11 ve Apollo 12 görevlerinde aya giden astronotlar bu uçak gemisi sayesinde sorunsuz bir şekilde dünyaya iniş yapabildi. Bu sayede iyi bir reklam çalışmasına imza atılırken, aracın performansı iyi bir şekilde sergilenmiş oldu. Porsche'nin yaptığı hız testi mil cinsinden 0-90 arasındaydı. Neden, 0 - 100 testi yapılmadığı bilinmezliğini korurken, Taycan ürün serisinin başkan yardımcısı Stefan Weckbach araç hakkında şu ifadeleri kullandı; Sert ve değişken bir yüzeyde Taycan’ın rahatlığı, inanılmaz ivmelenmesi ve durma gücü kesinlikle etkileyiciydi. Hem Shea'na hem de arabaya sonuna kadar güveniyor olsam da, kimsenin yüzmesine gerek kalmadığı için mutluyum :)”

The post Porsche Taycan hız testi uçak gemisinde yapıldı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.