PUBG Mobile yapımcısı şimdi de Spotify'a rakip oluyor

En popüler oyunlardan biri olan PUBG Mobile'ın yapımcısı Tencent farklı sektörlere giriş yapmayı planlıyor. Bu planın ilk adımı olarak PUBG Mobile yapımcısı Tencent Universal Music Group hisselerini satın alacak. PUBG yapımcısı Qualcomm ile...

PUBG Mobile yapımcısı şimdi de Spotify'a rakip oluyor
En popüler oyunlardan biri olan PUBG Mobile'ın yapımcısı Tencent farklı sektörlere giriş yapmayı planlıyor. Bu planın ilk adımı olarak PUBG Mobile yapımcısı Tencent Universal Music Group hisselerini satın alacak.

PUBG yapımcısı Qualcomm ile telefon çıkaracak

PUBG Mobile yapımcısı Tencent Spotify ile rakip olacak

Popüler Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG Mobile'ın yapımcısı Tencent farklı sektörlere giriş yapabilmek için farklı firmalarla çalışma içerisine girdi. Geçtiğimiz günlerde bir oyuncu telefonu üretimi için Qualcomm ortaklığı ile gündeme gelen Tencent bu sefer de müzik piyasasına girmeyi amaçlıyor. Vivendi SA, yan kuruluşlarından 33.6 milyar dolarlık değere sahip olan Universal Music Group’un yüzde 10’luk hissesini Tencent’e satmak için ön görüşmeler yapıyor. Fransız medya şirketinin hisseleri bu süreçte yüzde 9.1’lik bir yükseliş gösterdi. PUBG yapımcısı Tencent Spotify ile rakip olacak! - ShiftDelete.Net (1) Resmi olmayan bilgilere göre ise Tencent, bir yıl boyunca aynı şartlar altında hisseyi ikiye katlamaya karar vererek, Fransız medya şirketinin stratejik iş ortaklarından biri olmayı planlıyor. Çinli teknoloji şirketi ile yapılan görüşmeler süreci başlatmış oldu fakat Tencent tarafından resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Fakat bu olayların konuşulması bile Vivendi tarafına olumlu yansıdı. Vivendi’nin yan kuruluşu Universal Music hisseleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Hisselerin ardından stratejik bir ortaklık da gerçekleşirse şirketin hisselerinde yüzde 19’luk bir değer artışı bekleniyor.

The post PUBG Mobile yapımcısı şimdi de Spotify'a rakip oluyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.