PUBG, oyuncuların beklediği hamleyi yaptı!

Popüler Battle Royale oyunu PUBG hakkında ortaya çıkan her haber gündem oluyor. PUBG için iki kişinin aynı anda konsol üzerinden oynayabileceğini duyurmuştuk. Yaz ayının son günlerinde ortaya çıkan PUBG çapraz platform desteği nihayet hayata...

PUBG, oyuncuların beklediği hamleyi yaptı!
Popüler Battle Royale oyunu PUBG hakkında ortaya çıkan her haber gündem oluyor. PUBG için iki kişinin aynı anda konsol üzerinden oynayabileceğini duyurmuştuk. Yaz ayının son günlerinde ortaya çıkan PUBG çapraz platform desteği nihayet hayata geçiriliyor.

İki kişi artık konsoldan PUBG'yi oynayabilecek

Battle Royale oyunu bildiğiniz gibi mobil tarafta rekor üstüne rekor kırıyor. Masaüstü tarafında kan kaybediyor olsa da yine de en çok oynanan oyunlar arasında yer alan PUBG, oyuncuları çoklu platform desteği ile oyun alanında tutmayı hedefliyor. Bu hamle kapsamında oyun, PlayStation 4 ve Xbox One'daki platformlar arası oyunu desteklemek için yeni bir güncelleme yayınladı.

PUBG çapraz platform desteği sonunda geliyor

PUBG için resmi olarak yayımlanan 4.3 güncellemesi nihayet oyuna platformlar arası bir oyun deneyimi getiriyor. Oyun, Xbox One ile PlayStation 4 kullanıcılarını birbirine karşı savaşmaya davet ediyor. Oyuna katılan konsol oyuncuları rakipleriyle eşleşmek için havuz benzeri bir oyun alanında toplanıyor. Buradan, kullanıcının hangi platforma bağlı olduğu bilgisine göre, Xbox veya PS4 platformlarıyla savaş alanına katılabiliyorlar. Yeni özelliğin sunulduğu güncellemeyle beraber bir de oyuncuları her maçta hayatta kalma becerileri için ödüllendiren Survival Mastery isminde yeni bir ilerleme yöntemi geliyor. Peki bu ne demek? Hayatta Kalma Ustalığı, Silah Ustalığı gibi yeteneklerin bulunduğu bu ilerleme özelliği aslında oyuncunun hikayesi diyebiliriz. Oyuncunun kendi yeteneklerini tanımasına imkan sağlayan bu özellik, her maç sonundaki başarıya göre oyuncuyu ödüllendirir. Oyuncu, yeteneğinin hangi yönde olduğunu bu değerlendirme sonucunda görebilir.

The post PUBG, oyuncuların beklediği hamleyi yaptı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.