Qualcomm'dan akıllı saatlere yeni işlemci geliyor

Qualcomm yeni akıllı saat işlemcileri üzerinde çalışıyor. Geçen yıl Snapdragon Wear 3100 işlemcisini piyasaya süren şirket bu kez Wear 429 ya da Wear 2700 olarak isimlendirilecek yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. Söz konusu işlemci Snapdragon...

Qualcomm'dan akıllı saatlere yeni işlemci geliyor
Qualcomm yeni akıllı saat işlemcileri üzerinde çalışıyor. Geçen yıl Snapdragon Wear 3100 işlemcisini piyasaya süren şirket bu kez Wear 429 ya da Wear 2700 olarak isimlendirilecek yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. Söz konusu işlemci Snapdragon 429’un özelleştirilmiş hali olduğu söyleniyor.

Apple hisseleri üçüncü çeyrekte artabilir

Wear 429 mu, Wear 2700 mü?

İsmi için iki farklı alternatif bulunan işlemci için henüz karar verilmiş değil. Ancak, ismi belli olmasa da özellikleri ile ilgili bazı bilgiler şimdiden ortaya çıktı. Yeni işlemcide 12nm 64 bit ARM Cortex-A53 çekirdeği kullanılıyor. Ayrıca işlemcilerin özellikleri arasında 1 GB LPDDR3, 8 GB depolama alanı, Bluetooth 5.0 da yer alıyor. Ayrıca, LTE desteği de işlemcilerin özellikleri arasında. Karşılaştırmak gerekirse, Wear 3100’de 32 bit Cortex A7 çekirdeği kullanılıyordu. İşlemcileri yakın zamanda görmek mümkün olmayacak. Piyasaya sürüleceği tarihin önümüzdeki yıl olacağı söyleniyor. Qualcomm, 2018 yılının sonlarında Snapdragon Wear 3100 işlemcisini piyasaya sürmüştü. Bu işlemci ile pil ömrünü iyileştirmeye odaklanan şirket, yine de Google Wear OS ekosisteminde istenen başarıyı gösteremedi. Yeni nesil işlemcilerin beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı ise şimdilik merak konusu. Yeni nesil işlemcilerden beklenen bazı konulardan biri ise pil ömrü oluyor. Snapdragon Wear 2700'ün Wear 3100'e göre çok daha başarılı bir pil ömrüne sahip olması bekleniyor. Bunun sebebi ise, şirketin akıllı saat pazarında en önemli konulardan birinin pil ömrü olduğunu farketmesi. Haliyle yapılan çalışmalarda da pil ömrü, odak konular arasında yer alıyor.

The post Qualcomm'dan akıllı saatlere yeni işlemci geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.