Raspberry Pi 4 inceleme - Kredi kartı gibi bilgisayar!

Kredi kartı büyüklüğünde boyutlara sahip olan Raspberry'nin yeni modeli tanıtıldı. Raspberry Pi 4, birçok yeni özelliği ve geçmiş modellere nazaran üst seviye donanımıyla bizleri karşılıyor. Biz de küçük bilgisayar Raspberry Pi 4 inceleme videomuzla...

Raspberry Pi 4 inceleme - Kredi kartı gibi bilgisayar!
Kredi kartı büyüklüğünde boyutlara sahip olan Raspberry'nin yeni modeli tanıtıldı. Raspberry Pi 4, birçok yeni özelliği ve geçmiş modellere nazaran üst seviye donanımıyla bizleri karşılıyor. Biz de küçük bilgisayar Raspberry Pi 4 inceleme videomuzla karşınızdayız. Raspberry Pi 4 özellikleri ile neler sunuyor?

Raspberry Pi 4 özellikleri

Raspberry Pi 4 inceleme

Geçmiş modellere nazaran biraz daha gelişmiş özellikler ile bizleri karşılayan Pi 4, özellikle görüntü işleme teknolojisindeki gelişimiyle dikkat çekiyor. Raspberry Pi 4'ü kullanarak 4K ve 60 FPS video izleme gücünü alabilmek, birçok kullanıcısını mutlu etmeyi başarıyor. Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Raspberry Pi 4 inceleme videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler... https://youtu.be/0aSpiabwzY4

Raspberry Pi 4 özellikleri

Mini bilgisayar gücünü Cortex-A72 mimarisinden alıyor. 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemcinin yer aldığı Pi 4, böylece H.265 koduyla üretilen videoları oynatabilme yeteneğine de sahip. Bunun yanı sıra bu mini bilgisayar, 1 GB, 2 GB ve 4 GB RAM olmak üzere 3 farklı RAM varyasyonuyla bizleri karşılıyor. Ayrıca bu RAM'lerin LPDDR4 teknolojisi ile üretildiğini de belirtelim. Bluetooth 5.0 desteğinin ve Ethernet portunun yer aldığı Raspberry 4’te 2 adet USB 2.0 ve 2 adet USB 3.0 girişi bulunuyor. Bu girişlerin yanı sıra iki adet Micro HDMI çıkışını görüyoruz. Bu Micro HDMI çıkışı, 4K çözünürlüğünde ve 60 FPS formatında görüntüler verebiliyor. Ayrıca bu çıkışın 2 adet olmasından dolayı, iki monitöre birden de görüntü çıkışı verilebiliyor. Bilgisayarın 2.4 GHz ve 5 GHz bandında Wi-Fi donanımına sahip olduğunu da belirtelim.

The post Raspberry Pi 4 inceleme - Kredi kartı gibi bilgisayar! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.