Teknoloji Haberleri

realme 8 serisi özellikleri için “şifreli mesaj” sürprizi

Uygun fiyatlı akıllı telefon pazarının güçlü bir üyesi olan Çinli realme, özellikle Hindistan pazarının yükselen yıldızlarından biri. realme Narzo 30 Pro’nun tanıtılmasından kısa bir süre sonra, şimdi de realme 8 serisi çin önemli bir ipucu geldi. Özellikle realme 8 Pro kamerasını işaret ettiği düşünülen bu paylaşım, markanın üst düzey yönetici tarafından yapıldı.

asasas

realme 8 serisi özellikleri için gün verildi

Markanın orta ve orta üst seviye segment pazarında başarılı modellerinden olan 7 serisinin halefii için önemli bir ipucu paylaşıldı. Markanın Hindistan sorumlusu Madhav Sheth tarafından yapılan paylaşımda, realme 8 serisi için ilk bilgilerin şifreleri gizlendi. Her ne kadar paylaşılan modelin realme 8 olup olmadığı tam olarak bilinmese de, InfiniteLeapWith8 etiketiyle Twitter üzerinde yapılan paylaşım, realme 8 serisi için önemli bir ipucu olarak görüldü. Daha önce Geekbench testinde realme 8 özellikleri de ortaya çıkmış olması, serinin kısa süre sonra karşımıza çıkacağının en güçlü göstergesi. Twitter paylaşımında ise 108’in ne anlama geldiğini biliyor musunuz? şeklinde bir soru yer alıyor. Her ne kadar bunlar tahmin olsa da, realme 8 Pro modelinde 108 megapiksel çözünürlüklü bir kamera sensörü karşımıza çıkabilir. Paylaşımın sonunda ise realme 8 serisi için sabırsızlıkla bekleyenlere yarın işaret ediliyor. Daha önce ortaya çıkan Geekbench V 4.4 sonuçları ise realme 8‘le ilgili ilk bilgileri ortaya çıkarmıştı. Buna göre realme 8, MediaTek Dimensity 720 işlemci ile karşımıza çıkacak. Sekiz çekirdekli yapıda olan işlemci, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. İşlemci yüksek performans ihtiyacını 2 GHz işlem gücüyle çalışan Cortex A76 çekirdeği ile karşılıyor. Akıllı telefonun RAM kapasitesi ise 8GB olarak karşımıza çıktı. Geekbench testinde modelin Android 10 ile geleceği görülüyor. Tahminler modelin tanıtıldıktan kısa bir süre sonra Android 11 güncellemesi alacağı yönünde. realme 8 özellikleri arasında 65W hızlı şarj desteği de dikkat çekiyor. realme 8 Pro özellikleri henüz ortaya çıkmasa da, yarın modelle ilgili ilk bilgilerin Madhav Sheth tarafından paylaşılması bekleniyor.

The post realme 8 serisi özellikleri için “şifreli mesaj” sürprizi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.