Riot Games soruşturmasında sular durulmuyor

Dünyaca ünlü oyun League of Legends yapımcısı Riot Games bu kez can sıkıcı bir soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Ortaya çıkan iddialar sonucunda Riot Games soruşturma kapsamında detaylı bir şekilde incelenecek. Stranger Things oyunu geliyor...

Riot Games soruşturmasında sular durulmuyor
Dünyaca ünlü oyun League of Legends yapımcısı Riot Games bu kez can sıkıcı bir soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Ortaya çıkan iddialar sonucunda Riot Games soruşturma kapsamında detaylı bir şekilde incelenecek.

Stranger Things oyunu geliyor

LoL yapımcısı Riot Games soruşturma altında

California Eyaleti Adil İstihdam ve İskan Dairesi (DFEH), LoL yapımcısı Riot Games için açılan soruşturmanın genişletildiğini açıkladı. İşyerinde cinsiyet ayrımcılığı iddialarıyla açılan soruşturma kapsamında, şirketin çalışanları için ödediği ücret bilgileri istendi. Ortaya çıkan iddialar arasında, maaş eşitsizliği, cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı yer alıyor. Söz konusu soruşturmanın Eylül 2018’de açıldığını hatırlatmak gerekiyor. Geçen yıl Kotaku, Riot’a kadın çalışanlara cinsiyet ayrımcılığı yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatmıştı. 2019 yılında ise şirketin beş çalışanı, şirkete konuyla ilgili dava açmıştı. Tarihler Nisan 2019’u gösterdiğinde Riot, kadın çalışanları uzlaşmaya zorlayacak bir dava ile gündeme geldi. Geçen yılın eylül ayından beri devam eden soruşturma, geçen sürede herhangi bir sonuca bağlanamadı. DFEH de soruşturmanın ağını genişlettiğini açıklarken, önceki yaşananlarla ile ilgili şu duyuruyu yaptı: “Riot Games, şimdiye kadar kadınlara erkeklerden daha az ödeme yapıp yapmadığına dair detayları araştırılması için yeterli bilgiyi vermedi. Riot Games ile birçok kez bir araya gelindi ancak olayların mahkemeyi dahil etmeden çözülemedi” Geçen ay yaklaşık 150 Riot Games çalışanı, işyerinde yaşanan bu durumları protesto etmek için şirketin Los Angeles’ta bulunan ana merkezini terketmişti. İşyerini terkeden çalışanlar, geri dönmek için tek şartlarının taleplerinin karşılanması olduğunu belirtmişti.

The post Riot Games soruşturmasında sular durulmuyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.