RTÜK Başkanı'ndan Netflix için açıklama

Gözler RTÜK denetimine girecek dijital platformların başında yer alan Netflix'e çevrilmiş durumda. İnternet üzerinden yayın yapan platformların RTÜK denetimine gireceğini kesinleştiren yönetmelik yürürlüğe girdi. Bu yönetmeliğin içinde söz...

RTÜK Başkanı'ndan Netflix için açıklama
Gözler RTÜK denetimine girecek dijital platformların başında yer alan Netflix'e çevrilmiş durumda. İnternet üzerinden yayın yapan platformların RTÜK denetimine gireceğini kesinleştiren yönetmelik yürürlüğe girdi. Bu yönetmeliğin içinde söz konusu platformları lisans başvurusu yapması gerektiği de yer alıyor. Çıkan bilgiler, şimdiye kadar yaklaşık 600 platformun başvuru yaptığı ancak bu platformların içinde Netflix'in yer almadığı yönündeydi. Ancak RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, durumun böyle olmadığını söyledi. Netflix RTÜK denetimi için lisans başvurusunda bulundu.

Netflix Türkiye'den haber geliyor

RTÜK Başkanı: Netflix lisans başvurusu yaptı

Bloomberg'e açıklama yapan RTÜK Başkanı Şahin, diğer platformlar gibi Netflix'in de lisans başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Böylece daha önce ortaya çıkan Netflix başvuru yapmadı yönündeki haberler reddedilmiş oldu. Şimdi yine gözler Netflix'e çevrilmiş durumda. Kısa süre sonra açıklama yapması beklenen Netflix Türkiye operasyonu bundan sonra yoluna nasıl devam edecek? Bunu yapılan açıklama ile birlikte öğreneceğiz.

The post RTÜK Başkanı'ndan Netflix için açıklama appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.