Rusya Devlet Başkanı Putin'den Huawei açıklaması!

Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ambargolardan Huawei'nin kurtulabilmesi için şu anda gözler 28-29 Haziran tarihlerinde Japonya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan G20 Zirvesi'ne çevrilmiş durumda. ABD ve Çin devlet adamlarının...

Rusya Devlet Başkanı Putin'den Huawei açıklaması!
Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ambargolardan Huawei'nin kurtulabilmesi için şu anda gözler 28-29 Haziran tarihlerinde Japonya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan G20 Zirvesi'ne çevrilmiş durumda. ABD ve Çin devlet adamlarının bir araya geleceği zirvede, ikili ilişkiler konusunda olumlu kararlar alınması ile ambargo kalkabilir. Ancak, olumsuz bir tablo çıkması halinde Huawei'yi daha zor günlerin beklediği düşünülüyor.

Huawei’ye bir darbe daha: Facebook da yasakladı!

Rusya Devlet Başkanı Putin Huawei açıklaması ile gündemde!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nun ikinci gününde dünya genelinde yaşanan gelişmelere dair bazı açıklamalar yaptı. Putin'in değindiği konulardan birisi de, Huawei oldu. Rusya Devlet Başkanı Putin Huawei açıklaması ile gündemde Huawei için "ABD'nin Huawei'yi küresel pazarın dışına atma çabası var. Bazıları bunu teknolojik savaş olarak adlandırıyor." ifadelerini kullanan Putin, ABD hükümetinin ve ABD merkezli teknoloji şirketlerinin bu nedenden ötürü Huawei'ye savaş açtığını belirtiyor. Tabi, ABD merkezli teknoloji şirketleri kısmı tamamen tartışmaya açık. Başta Google olmak üzere Qualcomm'dan ARM'a kadar tüm şirketlerin ABD hükümetini karşısına almamak için ambargo uygulamak zorunda olduğu biliniyor.

The post Rusya Devlet Başkanı Putin'den Huawei açıklaması! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.