Zz Kadın

SAÇLAR DAHA SAĞLIKLI NASIL OLUR?

Saç stilistleri çoğu saç hasarının nedeni. Saçınıza uygun saç makası kullanmanız gerekir. Saçınızın bölünmüş uçları olan saman benzeri bir dokusu varsa, sağlığını yeniden kurmanın ilk yollarından biri süslemektir. Saçınızı kesmek derhal daha taze görünmesini sağlayacak ve vücudunu restore edecektir. Stilistinizin fazladan keskin makas kullanıp kullanmadığını kontrol etmek için, ıslak bir dokuya kesmesini sağlayın. Kesimi inceleyin – yırtılmış doku lifleri görürseniz başka bir stilist bulun.

Saçın ipuçlarına karşı daha fazla hasar gördüğü için, saçın bu bölümünde ısı, klor ve diğer saç dökülmelerinin etkilenmesi için daha fazla zaman kalmıştır. Stilistten saçınızı üflememesini veya herhangi bir stil ürününü kullanmamasını isteyin. Bunlar sağlıksız saçlara daha da zarar vereceklerdir.

Saçınız yeni kesilmiş olduğundan, sağlık düzelene kadar çok yavaş bir şekilde tedavi edin. Isıya karşı koruyucu sprey kullanırsanız sadece ısı kullanabilirsiniz. Bu, üfleyiciler, kıvırma demirleri veya düzeltme demirleri anlamına gelir. Saçınızı kurutmak, üfleyiciyi kullanmaktan daha az zarar vericidir. Saçlarınızın en doğal halinde olmasına izin verin. Saçınızı düzeltmeniz veya kıvrılmanız gerekirse, istediğiniz görünümü elde etmek için merdane veya saç sarma gibi daha yumuşak bir yöntem kullanın.

Saçınızı rengini beyazlatmak, sonra başka bir renge boyamak için kimyasallar eklemek son derece zararlıdır. Beyazlatma veya ölen saçlar saç dökülmesine ve kel çizilmelere yol açabilir. Sürekli kıvrılma veya doğrultma da zararlıdır ve kaçınılmalıdır. Saçınızın nemini eski haline getirmek için yapılan derinlemesine bakım tedavileri aslında saçlarınız için kötü kimyasallar içerebilir. Keratin ve argan yağları ile katılan düzleştiriciler ve saç kurutucuları, saçların sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Doğal yağlar ve otlar ile yapılan şampuan ve saç kremi saçlarınızı onaracaktır. Kuru, hasar görmüş saçlara nem getiren maddelerle yapılan doğal ürünler için sağlıklı bir gıda mağazasında alışveriş yapın.

Eczanelerdeki çoğu saç spreyi, jel, köpük ve diğer şekillendirici ürünler, saçınıza uzun vadede zarar verebilecek kimyasal maddeler içerir. Bunlardan kaçının ve bunun yerine saçlarınız için iyi olan malzemelerle hazırlanmış ürünler için sağlıklı gıda mağazalarında alışveriş yapın.