Samsung 108 Megapiksel kamera için tarihi açıkladı!

Akıllı telefon sektöründe yüksek çözünürlük yarışı devam ediyor. Son dönemde 48 Megapikselin standartlaşmaya başladığı günümüzde, 64 Megapiksele geçiş için adımlar atılırken, Samsung 108 Megapiksel kameranın müjdesini verdi. Xiaomi Gelecek...

Samsung 108 Megapiksel kamera için tarihi açıkladı!
Akıllı telefon sektöründe yüksek çözünürlük yarışı devam ediyor. Son dönemde 48 Megapikselin standartlaşmaya başladığı günümüzde, 64 Megapiksele geçiş için adımlar atılırken, Samsung 108 Megapiksel kameranın müjdesini verdi. Xiaomi Gelecek Görüntü Teknolojileri İletişim Konferansı’nda 64 MP Samsung ISOCELL GW1 sensörün detaylarını paylaşan Xiaomi’nin, aynı zamanda 108 MP Samsung ISOCELL kamera sensörü için müjdeli haberi verdiğini duyurmuştuk.

Xiaomi Mi Mix 4, 108 MP kamera ile geliyor!

Samsung 108 Megapiksel kamera sensörünü tanıtacak!

Samsung nihayet bu konudaki sessizliğini bozdu ve çıkış tarihini açıkladı. 12 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan etkinlik kapsamında 108 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörü resmiyet kazanacak. İlk açıklamalar, bu kamera sensörünün 2020 yılında telefonlarda yer alacağı yönündeydi. Bu tarihin revize edilmiş olma ihtimali yüksek. Zira, Xiaomi Mi Mix 4 modelinde bu kameranın kullanılma ihtimali bulunuyor. Mi Mix 4’ün bu yıl bitmeden satışa sunulacağını dikkate aldığımızda 108 Megapiksel kamera ile gelip gelmeyeceği konusunda halen net konuşmak mümkün değil. 108 Megapiksel çözünürlüğündeki bir kamera normalde 27 Megapiksel çözünürlükte çekim yapar. Belki de kamera uygulamasının Pro modu kullanılarak 108 Megapiksel çözünürlüğünde yani 12032x9024 piksel çekim yapılabilir. Quad Bayer sensörler doğal çözünürlüğünün dörtte biri çözünürlükte çekim yapmak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Daha net bir şekilde anlatmak gerekirse dört piksel birleşerek tek pikseli oluşturmakta.

The post Samsung 108 Megapiksel kamera için tarihi açıkladı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.