Samsung 108 Megapiksel kamera sensörünü tanıttı!

Xiaomi geçtiğimiz hafta 108 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olan bir akıllı telefonun müjdesini vermişti. Bu konuda beklenen hamle geldi ve Samsung 108 Megapiksel ISOCELL Bright HMX kamera sensörünü tanıttı. Samsung basın açıklamasında...

Samsung 108 Megapiksel kamera sensörünü tanıttı!
Xiaomi geçtiğimiz hafta 108 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olan bir akıllı telefonun müjdesini vermişti. Bu konuda beklenen hamle geldi ve Samsung 108 Megapiksel ISOCELL Bright HMX kamera sensörünü tanıttı. Samsung basın açıklamasında 100 milyondan fazla efektif pikseli bünyesinde barındıran sensörün kötü ışık koşullarında bile oldukça iyi bir performans sergileyebildiği belirtilirken, Tetracell teknolojisinin kullanıldığı vurgulanıyor.

Xiaomi Mi Mix 4, 108 MP kamera ile geliyor!

Samsung 108 Megapiksel ISOCELL Bright HMX özellikleri

Bu sensörün kullanıldığı akıllı telefonlar 27 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar üretebiliyor. Yani, her dört pikseli birleştirerek tek piksel haline getiren Samsung bu sayede oluşan fotoğrafın çok daha detaylı olmasını sağlıyor. Bu sensörde Smart ISO teknolojisi kullanılıyor. Bu sayede aydınlatma koşullarına göre ISO ayarını değiştiren kamera sensörü gerektiğinde piksel yoğunluğunu iyileştirmek ve canlı fotoğraflar üretmek için düşük ISO'ya geçiyor. Kameranın dikkat çekici bir diğer özelliği ise video tarafında karşımıza çıkıyor. Zira, bu sensör ile 6K çözünürlükte (6016 x 3384 piksel) 30 fps video çekimi yapılabiliyor. Bu sayede son dönemde Çinli üreticilerin ağırlık gösterdiği 8K video kayıt dönemine, Samsung gibi markalarına 6K'dan kademeli bir şekilde geçmeyi planladığını söyleyebiliriz.

The post Samsung 108 Megapiksel kamera sensörünü tanıttı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.