Samsung Galaxy Book S tanıtıldı!

Samsung'un Unpacked etkinliği kapsamında Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modellerinin yanı sıra tanıtımı gerçekleştirdiği bir diğer cihaz, Galaxy Book S oldu. Adından da anlaşılabileceği üzere Samsung'un yeni dizüstü bilgisayarı. Gelin,...

Samsung Galaxy Book S tanıtıldı!
Samsung'un Unpacked etkinliği kapsamında Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modellerinin yanı sıra tanıtımı gerçekleştirdiği bir diğer cihaz, Galaxy Book S oldu. Adından da anlaşılabileceği üzere Samsung'un yeni dizüstü bilgisayarı. Gelin, şimdi Qualcomm'un işlemcisinden güç alan, ince ve hafif yapısı sayesinde dikkat çekmeyi başaran ve 23 saate kadar pil süresi sunabilen cihazın detaylarına: Galaxy Book S özellikleri ve fiyatı gibi merak edilenlere yakından bakalım.

Galaxy Note 10 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Galaxy Note 10 Plus tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Galaxy Book S özellikleri 

13.3 inç büyüklüğündeki ekran Full HD yani 1920x1080 piksel çözünürlük sunuyor. Qualcomm ile ortak bir çalışmaya imza atan Samsung bu bilgisayarında entegre LTE modeme sahip olan Snapdragon 8cx işlemciyi kullanıyor. TSMC'nin 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen sekiz çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 8cx, 2.84 GHz hızında çalışıyor.  Cortex-A76 mimarisini temel alan dört adet Kryo 495 Gold işlemci çekirdeğine, enerji verimliliği sağlayan ve 1.9 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A55 çekirdeği eşlik ediyor. Grafik tarafında ihtiyaç duyulan güç ise Adreno 680 GPU'dan sağlanırken, işlemci içerisinde X24 LTE modem yer alıyor. Samsung dizüstü bilgisayarda sunduğu ince tasarımı, Qualcomm'un işlemcileri ile elde edebildiğini belirtiyor. Intel ve AMD dışındaki üreticilere ait işlemcilerin dizüstü bilgisayarlara güç vermesi halen alışık olduğumuz bir şey değil. 8 GB RAM ve 256 GB SSD'nin yer aldığı bilgisayarda, iki adet USB-C girişi ve bir adet kulaklık girişi bulunuyor. Samsung'un en çok üzerinde durduğu konu ise pil performansı. Zira, bu cihazın 23 saate kadar pil süresi sunabildiği belirtiliyor. Ancak, bu değer günlük kullanımda biraz daha alt seviyelerde olacak diye düşünüyoruz.

Galaxy Book S fiyatı

Eylül ayında kullanıcılar ile buluşacak olan cihazın fiyatı: Galaxy Book S fiyatı 999 dolar olarak açıklandı.

The post Samsung Galaxy Book S tanıtıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.