Teknoloji Haberleri

Samsung, Galaxy S4 sahipleri için ödeme yapacak

Akıllı telefonlara yapılan performans testleri hem o telefonları alacak kullanıcıların hem de üreticilerin telefonun performansı hakkında somut verileri görmesini sağlıyor. Ayrıca, bu testler yapılan yazılım güncellemesi ile performansta düşüş ya da artış olup olmadığını da ölçebiliyor. Bu performans testleri Samsung‘un başına dert açtı. Samsung Galaxy S4 sahipleri için ödeme yapılacak.

S4 inceleme

Galaxy S4 sahipleri 10 dolar alacak

Samsung, S ailesinin en yeni üyeleri ile şu sıralar pazarlarda rakipleri ile mücadele ediyor. Galaxy S10 ailesi en popüler modeller arasında yer alırken, geçmişten bir haber Samsung’un başını ağrıttı. 2013 yılında piyasaya sürülen Galaxy S4 modelin performans testlerini abarttığı gerekçesi ile Samsung’a açılan dava sonuçlandı. Bu dava sonucunda mahkeme Samsung’un yanlış bilgi verdiği kararı alındı. Galaxy S4 modelinin GPU ve CPU değerlerini abarttığı söylenen Samsung, toplamda 13.4 milyon dolar ödeyecek. Mahkeme bu ödeme ile birlikte Galaxy S4 sahiplerine de toplamda 2.8 milyon dolar ödenmesine karar verdi. Bu ceza bölündüğünde bir Galaxy S4 sahibine yaklaşık 10 dolarlık bir ödeme çıkıyor. Mahkeme aynı zamanda Samsung’a 10.4 milyon dolarlık ihtiyati tedbir de koydu. Galaxy S4 sahipleri ilerleyen günlerden alacakları ödeme ile ilgili bir e-posta alacak. Samsung bu posta ile ödemenin nasıl yapılacağını söyleyecek.

Galaxy S4 performans testi sonuçları

Gücünü Exynos 5410 işlemciden alan Galaxy S4’te PowerVR SGX 544MP3 grafik birimi kullanılıyor. Normalde 480 MHz hızda çalışan bu grafik biriminin overclock edildiği ve sonrasında performans testine girdiği ortaya çıktı. Overclock’un ardından hızın 533 MHz’ye çıktığını söyleyelim.

The post Samsung, Galaxy S4 sahipleri için ödeme yapacak appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.